bugün

insanların büyük çoğunluğu; akrabaların, eş-dostun pohpohlamasıyla sanki biricik, yegane, ülkenin hatta dünyanın olmazsa olmazı gibi büyütülse ve bununla beraber ya ergenlikte veyahut daha sonra acı gerçek ile depresyona girecek kadar, bazen daha da ötesi bunu kabullenemeyecek kadar zor zamanlar geçiriyor. lakin ben bunun zıttını yaşayan ufak azınlıktan bahsetmek istiyorum.
bazı insanlar da vardır ki, ne doğru yetiştirilmiştir ne yeterli ilgi-alaka gösterilmiştir. ne biri sahip çıkmıştır ne çevresi müsaittir. hatta tam tersini yaşamışlardır. onlar birer 'işe yaramaz' olarak yetişmiştir, 'artık' olarak değerlendirilmiştir. ne zekaları vardır ne becerileri. işte bu gizli dehalar her zaman diğer kardeşlerinin(kıyaslanan arkadaşlar ve kuzenler de dahil) gölgesinde büyümüşlerdir.
işte bu insanlar doğru şartlarda harikalar yaratacak meziyete ve marifete sahipken kötü koşullardan ötürü bazen 1.sınıfı geçemez bazen ise 3.sınıfı. Ne düzgün konuşabilir ne de arkadaş edinebilir. tam bir ezik olurlar. bu da hayatın onlara olan sürprizidir. ancak ergenlikle beraber lise-üniversite düzeyinde kendileri fark eder ki aslında gizli bir dehalar, saklanmış bir elmaslar.
emin olun bu insanlarınki sizinkinden daha atlatılamaz bir geçmiş.
dert değildir.
beyinde titreşim yaratır.
Kendim için hala özelim sorun değil.
Çok yıkıcı bir hadisedir. Hatta özellikle ekşi'deki ve burdaki bu konu hakkında yazılanları okudukça sıradan olduğunu farkeden tek insan olmadığınızı da farkediyorsunuz. Özel olmadığınızı anladığınız için özel olmuyorsunuz bunu kafanıza sokun çünkü burada da gördüğünüz gibi özel olmadığını anlayan hatta bunu erken yaşlarda anlayan da tek siz değilsiniz. Sadece şunu söylemek istiyorum, umarım bunu farketmek en azından işime yarar, beni daha güçlü veya daha akıllı yapar.

Evet Allah'ın özel misyonla gönderdiği sevgili kulu değilsiniz. Gerçi bu aptalca şeye zamanında inanmış olan benden başka salak var mı bilmiyorum.
Farkında olan biri için önemsiz.
büyük hayal kırıklığıdır.
Bizim gibi pazarlamayla uğraşan modellerin sevmediği insan tipi.

Özel olmadığının farkına varmakla özel olmaya başlar insan. Üzerindeki stresi ortadan kaldırır, milletin düşüncelerini takmaz ve uzun vadede daha olgun düşünmeye başlar.
özel olmadığını anladığın an özelsindir esas. çünkü çoğu kişi kendini çok özel, vazgeçilmez, ne yapsa kabul edilecek birisi olarak görür. olayın böyle olmadığını anladığında, yani esasında bir hiç olduğunu anlayan çok az insandan biri olduğunda, işte gerçek özellik ve özgürlük başlar.
Bana yazdığı özel mesajı tüm arkadaş listesine grup yapıp atıyormuş gibi hissettiriyor.
söz konusu düşünce bir insana ait ise yanıldığını gösterir.

zira en yüce ve asil Irk olan insan ırkına mensuptur. bunu göremeyen, tel örgülerden ülkeler, isimlerden milletler ve safsatalardan dinler ile kendinde bir şey bulmaya çalışanlar genelde bu gibi batıl düşüncelere kapıla bilir.

insan ırkı en yüce ırktır. ve bu ırka mensup olmak ayrıcalıklı olmaktır.

Dünya yönetiminde ki dünya dışı ırkların ürettiği ülke millet din siyaset ve terör kavramlarından kaynaklı olan düşüncedir aynı zamanda.

mantık çerçevesinde yaşamak ve özgün fikirlerle yaşamak her zaman doğru olan davranıştır. doğru olanda negatif olmaz.
şimdi sende herkes gibisin.
anladığında biraz duraksama geliyor.

Sanki çok mutluymuşsunda birden tüm enerjin gitmiş gibi boşlukta olduğunu hissetmektir.
başından aşşağı kaynar suların döküldüğü an.
özellikle kişi için özel olan bireyin kalbinde, "özel" namına tek bir iz dahi bulunmaması kişi adına, nefes yerine zift doldurur ciğerlere.
aynada kendinizi alnında kocaman bir enayi yazısıyla görürsünüz.
Özel olmayanların Zaman içinde azıcık zeka kullanımıyla farkedeceği olaydır.
farkındalığı aşıp dünyanın sonuna yürümeye başlamak ile eş değer duygu durumu.
bir an önce yapılması gereken eylem.
Sende özel olan biri için özel olmadığını anlıyorsan hayal kırıklığıdır.
ve uçan balonun patladığı an... kendini bir şey sanan insanların gerçeklerle yüzleşme vakti.
Özel biri olduğumu anlamak için ne zaman içsel bi yolculuğa çıksam kendimi uçurum kenarında buluyorum.
Bugün anladığım.

Meğer ben de herkes gibiymişim.

Ayrıksı olmaya çalıştıkça herkesleşmişim.

Epey bi üzüldüm..
Özel olduğumu hiç düşünmediğimden yaşamadığım durumdur.
Oha ne acı şey lan.