bugün

görsel

sevgili saf, kir değmemiş, masum masum yazarları,

özdilek' in bana acımadan vurduğu yüzlerce darbeye dayanamayıp artık onları ifşa ediyorum.

bugün akşam saatlerinde iş arkadaşımla, müthiş yoğun bir sürecin ardından, hafta sonu tatiline çıkmak üzere yorgun ve mutlu şekilde fabrikadan ayrıldık.

eve giderken, akşam karnımızı doyurmak amacı ile, özdilek' e gittik. biraz 3lü konserve ton balığı ,konserve mısır, iki domates ve 8li sandviç ekmeği alarak evin yolunu tuttuk.

mutfakta gerekli temizlikleri yapar yapmaz hazırlıklara başladık.

evdeki mevcut toplam iki tabaktan birine üç conserve tonbalığını döktük *. üzerine bir küçük conserve mısırı * ilave ettikten sonra, karışımı homojenleştirecek kadar hızlı, mısırları ezmeyecek kadar yavaş darbelerle besini hazırladık.

evdeki mevcut tek bıçağı ıslattık, kuruttuk, temizledik. iki domatesi once ortalarından ikiye böldük * * * , sonra dilimledik ve kalan son tabağa koyduk.

dolaptaki bir buçuk günlük yarım şişe gazozun gazını control edip tadına onay verdikten sonra, terbiye olan tonbalık-mısır karışımını koymak için 8li sandviç ekmeği paketini açtık.

ekmekleri dizdikten sonra bir de ne görelim ?! tıpkı o zeka sorusu sitelerindeki sorularda, çift keseli teraziyi üç kez kullanarak bulmaya çalıtığımız hafif olan bilye gibi, bir tane sandviç ekmeği diğerlerine gore ufak.

çektiği yüzlerce çile sonrası bir gün o müthiş an geldiğinde,tüm dünyaca Kabul edilen kölelik sistemine boyun eğmeyip isyan etmeye karar veren, bir koyun gibi köle olarak yaşamayı Kabul edenlerin aksine, gerçek bir türk gibi "artık yeter, yaşayan herkes özgürdür" diye haykıran büyük kahraman spartacus gibi bu başlığı açmaya karar verdim.

bunlar, çoğu * 8li paketin içine, 7 tane normal sandviç ekmeğinin arasına, küçük çıkan firelerden bir tanesini dayıyor. bu bir değil, iki değil, 20 değil. benim şu ana kadar aldığım her pakette bir tane fire döşediler. sadece benim aldığım paketlerden sandviç ekmeği üretim verimliliklerini 1% - 2% civarında arttırmışlardır.

sizlerin de uyanıp "yeter" diye haykırmanız için fotoğrafı sizlerle paylaştım.

bunlar fırına ayakkabı ile girdiler.

#dirensandviçekmeği

edit: kısa sürede 2480 kere tıklanıp sadece bir oy alması ile, sadece bir yazarın üşenmeden okuduğunun anlaşıldığı sorundur. *
(bkz: derdini sikeyim butonu).

edit: üşenmeden okudum ona acıyorum.
bunlar fırında bira içtiler.
kızlı erkekli ekmek yaptılar.
benim kapalı pidelerime saldırdılar.
aldığım ekmeğin yüzde ellisini evimde zor tutuyorum.
biz ekmek yapmasını da çok iyi biliriz.
bu işin içinde kruvasan lobisinin parmağı var.
kahrolsun bağzı fireler.
3 5 çapulcu istiyor diye fire ekmekleri yiyecek değilim.
*
#dirensandviçekmeği
bugün itibarı ile kontrol ettim ve evet, her 8li poşette bir adet fire var.

yazıklar olsun.

#dirensandviçekmeği
başlığın sik gibi ortada kalmasıyla ilgisi olmadan ek olarak;

11 ay deli gibi jack daniels satan özdileğin, ramazan ayında içki reyonunu kapatması büyük terbiyesizliktir.

hayır oruç da tutuyorum ama müşteriyi sikine takmamaktır bu.