bugün

ülserimi azdıran,migren krizlerime tavan yaptıran dizidir.eğer o karolin çemçüğünün iyi bir dayak yediğini,ali hırbosunun aldatılma acısını görmeden ölürsem
gözlerim açık gidecek. yeter ya bir kere de ekran başında hep beraber ohhh çekelim...
ilk başla önyargılı yaklaştığım fakat daha sonra bir kerecik izlemeyle bağımlısı olduğum dizidir. şimdi diziyi izlerken aldığım keyfi anlatmam mümkün değil. evet senaryoda bazen hatalar olabiliyor fakat genel olarak dizi çok güzel. ali kaptanın carolin denen bir kız için yuvasını dağıtması ve cemile ve çocuklarının ortalıkta rezil olması insana koyuyor. ayrıca dizide ki osmanın hiçbirşeyden anlamayan gözlerle etrafına bakması beni bitiriyor. yanlız dizide duygusallık çok fazla. bence en önemli sorunu budur. dizi en çok eleştiriyi çok duygusal olmasından dolayı alıyor.
ayrıca o ali kaptanın abisi olacak herife bayağı bir kıl oldum. ali kaptan bir kadın için yuvasını dağıtırken alinin abisi karısının sözünden çıkmıyor. bildiğiniz kılıbık yani. ali ve carolinin cemileyi evden çıkardıktan sonra evlerinin yanmasından dolayı alinin abisinin, onları evine almasını beklerken karım istemiyor demesi beni çileden çıkarttı. ama ali kaptan da bunları hakediyor. en sonunda meteden şikayetçi oldu hapse attırdı. fakat cemileye bir şart koşması ali kaptanın durumu iyice gerdi. osmanın karşılığında meteyi kurtarmak istemesi. osmanı almak istiyorsun ama o sana gelmek istiyormu ali kaptan?

en son bölümünde cemile artık dayanamayıp osman ı ali kaptana veriyor ve meteyi saldırıyor. mete bunları duyunca çıldırıyor. mete kardeşi için canını bile vermesi, onun için hapiste kalmaya razı olması fakat cemile nin öyle osmanı ali kaptan a vermesinden dolayı metenin yine çıldırması. bilmiyorum sözlük dizi çok güzel tekrar söylüyorum. ayrıca ali kaptanında kafası biraz karışmış gibi. sanki ne osmanı isteyecek, meteyide rahat bırakacak ama carolin onu dolduruyor. ali, en sonunda pişman olacak. carolin gibi gudubet bir karı için yuvasını dağıttığından dolayı pişman olacak. ben olsam bu acıya dayanamayıp kendime sıkar intihar ederdim. ama dizinin ilerleyen bölümlerinde çok daha heyecanlı sahneler olacak. izleyin.
dün akşam merak edip içeri gidip baktım, reklam arasına denk gelmişim.gene de ağladım lan.haklıymışsınız.
her an mete yine başını derde sokacak, off yine dayak yiyecek tedirginliği ile içine girdiğim dizi.
iyi başlayan giderek daha da iyi olan, hatta döktüren dizi. her bölüm dolu dolu, her karakterin ayrı bir hikayesi, bu hikayelerin ayrı bir sürükleyiciliği var. tüm oyuncuların üstün performansı, etkileyici diyaloglar, duygü yüklü müzikler, başarılı çekimler diziyi izlerken izleyicinin bir an bile sıkılmamasını sağlıyor. dizi bazı sahnelerinde izleyici gerim gerim geriyor adeta nefessiz bırakıyor. bu dizide türk halkının seyretmeyi sevdiği herşey dolu dolu mevcut. öyle görünüyor ki bu ayarını bozmazsa türk televizyon tarihin en çok izlenen dizisi olacak..
yeni yaprak dökümü.
bakın size olayı açıklıyorum...

ali kaptan osmanı yanına alır karolin üvey anneliğe başlar osman çok yaramazlık yapıoo aali diyerek beyni kıt olan ali kaptanı kandırır. gel zaman git zaman bu osman büyür balatayı sıyırır ve karolini öldürür sonra babasını öldürür cinayetlerini seriye bağlar ve hapse girer. zaten osman olayı hapishaneden anlatıyor...
carolin'in bu haftaki sözü; "dikkat ali ben çemile değil!"dir.
o değilde şu meteyi biri durdursa ya artık. eline ne geçirdiyse deli gibi birilerine saldırmaya gidiyor.
ciddi ciddi psikolojik sorunlara sebebiyet vermekte.
artık 'öğrenilmiş çaresizlik' modunda, pavlov'un köpeklerini bile aratmayacak biçimde osman'ı her gördüğümüzde gözlerimiz doluyor yahu...
valla yazık bize. gerçekten yazık.
benzer olayları yaşadığımdan olsa gerek, anlatılası zor bir duyguyla izlediğim, izlerken salya sümük ağladığım boğazıma düğümlenen hıçkırık olan televizyon dizisidir. osman kadardı küçük kız kardeşim. o yüzden osman'ın hüznü daha bir oturur kalbimin tam ortasına. içimde bir hançerle izliyorum diziyi. hatta öyle saykolaştım ki diziyi internetten açıp açıp burnumu çekerek ağlamaya başlıyorum. ve geçen haftadan beri de mete'nin şu isyanı hiç aklımdan çıkmıyor : "beni niye sevmedin baba?"

niye sevemedin ki baba beni?
mete haftalardır yana yakıla arzuladığı sopayı yedi çok şükür bu hafta. milletimize hayırlı olsun, türk polisinden allah razı olsun. Bize dert olmuştu bu çocuğun naçizane arzusu.
aşk-ı memnu için bile şu zamana kadar 3300 küsür entry girilmiş. ki aşk-ı memnu izlenme rekorları kırıyordu.

ancak bu dizi daha şimdiden 2000 küsür entry'ye sahip. bittiği gün sanırım rekor sayıda entry girilmiş olacak bu başlığa.
hadi hayırlısı.
ilk bölümlerini heyecanla izlediğim. sonrasında pek bir bağırış, çığırış olan ve bence türk aile yapısına pek uymayan bir yapıya sahip olduğunu düşündüm, Yaprak dökümünden yeni kurtulduğum sırada pek bulaşmaya niyetli olmadığım dizi.

o değilde o carolin'i tiftik tiftik edesim var.

not:Sadece arada izliyorum valla kaptırmadım.
birden aklıma geldi. bu ali şerefsizi her haltı şarta bağlayarak yapıyor da, neden cemile "eğer mete hakkındaki şikayetini geri almazsan, nafaka vermediğin için seni mahkemeye veririm" diyemiyor? biraz bu onların kafası çalışsa olmuyor mu hani? illa acıdan öldürecek misiniz bu insanları? *
tutkunu olarak izlediğim ama son bölümünün başlaması ile aha olamaz dedirten dizi. hapse düşer düşmez dayak yiyen mete, çocuğu döverek eğitileceğini savunan polis, gereksiz at olayı,ayline göz koyan çete reisi, bana aylini al diye yine tutturan murat, ilk 15 dk da olunca hepsi rahatsız etti resmen, yok artık sayın seyirciler. * *
erkin korayın bir şarkısı olmakla birlikte kanal d'de dizisi oynatılmaktadır. Başlı başına bir saçmalıktır dizi, ama kendini izletiyor.
tükettiğin zamanın farkında bile olmazsın. tıpkı bir sigara içimliktir geçen zaman, hoyratça harcanıp kıymeti varlığında anlaşılmayan.
küçük osman'ın ağzına sıçtıkları dizi. dramın yarısını çocuk çekiyor, resmen çocuk istismarı var bu dizide. kesin ilerde osman psikopat olur.

'16 yaşıma geldiğimde mete abimin azmettrimesiyle babacığımı bıçakladım ve çocuk olduğum için az yatmaya hak kazandım. mete abim ise evlendi ve sedat peker adında bir oğlu oldu.'
fazla drama kokuyor bu film ve kaptırtıyor kendine. o ali'yi tekmelemek sonra da karolin'in saçlarından çekmek istiyorum her seferinde yani tamam senaryo falan ama bu kadar da acıklı sahne olmaz ki canım bizimki de kalp en nihayetinde. az kaldı seti basacağım. **
yanınızda bilgisayar cips kola varsa ve uzunca bir tatile sahipseniz bu duruma söylenecek sözlerden bir tanesi. diğeri için
(bkz: git ders çalış)
herhangi bir iş ile uğraşırken, örneğin; bilgisayarda oyun oynarken, sınavlara çalışırken veya temizlikle uğraşırken izlenmesi gereken dizidir. yoksa aşırı hüzüne kapılarak salya sümük ağlayabileceğiniz ülkücülük karşıtı bir dizidir
Tecavüzcü Coşkun: Carolini bana verseler, öyle bir geçer zaman ki..
bir izleyenin, bir izlemeyenin ağladığı dizi.
mete ve osman adlı iki oyuncu diziyi geçindiriyor.... bu bölümü süperdi ama ''birazdan ölümle buluşucaz ali kaptannn''