bugün

1.700.000 (yazı ile: bir milyon yedi yüz bin) soru kitapçığını internete yükleyerek şifre iddialarına verdiği cevaptır.

http://www.stargazete.com/guncel/osym-sifreleme-yok-kisiye-ozel-kitapcik-var-haber-341495.htm
belli bir sıralamaya göre kitapçıklar dağıtıldan pek farketmeyecek olaydır .
1.700.000 kişinin hakkını yedikleri halde verdikleri cevaptır. sürekli hak,din,insan diye konuşan hükümetin bu durum karşısında sessiz kalması ise düşündürücü, öbür taraftada cevaplarını bekliyorum.
ikna edicidir. en azından benim açımdan. ama olay farklı: yılan deliğinden çıktı bir kere. artık ösym "allah bir" dese, bi hile aranacaktır. güvenilirliğini yitirmiştir...
Yok yok sadece basına verilen nüsha şifrelidir.

Geri kalan 1.699.999 adeti normaldir. Ha niye basın için şifreli kitapçık basılmış o da bilinmez.
güzel ülkemde öğrencilere verilen değeri gösteren cevaplardır. Şifre var veya yok insan bir kere bu öğrencilerin emeğine çalışmasına yazık der.
(bkz: hangi cevap)
her sınavda, bir şekilde bir şifre var. ülkede herkes eşit, ama bazıları daha eşit. o kitapçık kimseye dağılmamış da, öyle bi şey yokmuş da, bıdı bıdı.
sizce de küçükten büyüğe doğru sıraladığınızda doğru şıkların çakışması allahın varlığına delalet değil mi. bizce ibretlik bir olay. falan demelerinden korkuyordum yemin ederim.
(bkz: kınıyoruz)
sayın cumhurbaşkanımız abdullah gül'ü tatmin eden cevaptır. onu tatmin ettiyse salaklar gibi çalışan, kopyayla bizi geçen akıllılarla yarışan, biz zavallıları tatmin etmesine gerek yoktur bu cevabın, önemli olan cumhurbaşkanımız tatmin olsun .*
adının çıkmış olmasından mütevellit boş cevaplardır.
bir devrin çamurlar içinde debelendiğinin belgesidir. tarihe geçecektir.
40 sorudan 38 inin cevabının verilen şifreleme yöntemiyle doğru bulunması tesadüf olamaz diye düşünüyorum...