bugün

öhöm öhöm gibi nidalarla beraber evin reisinin olaya el atması daha muhtemeldir.
annem çay koymaya gittiyse babamın dişlerini karıştırarak sonuna kadar izlediği an
(bkz: psikopat baba)
ulan her evde mi ayni sey yasanir? dedirtesi insanoglu olayi.
eğer olay cocukların yanında gercekleşiyorsa kumandaya sahip olan kişinin olaya müdahale etmesiyle son bulur olayı örtmek için yerini saçma konuşmalara bırakır.
herkes birbirinin öpüşme anlarını düşünür. daha kötüsü herkes herkesin 'o işi' yaptığını yahut bildiğini düşünür. bazen babama o anlarda daha sert bakarsam: Allah çarpsın ben ananızı öpmedim diye haykıracağını düşünürüm. ne biliyim ben. iş olsun. Allah çarpsın ben kimseyi öpmedim...
(bkz: fırtına öncesi sessizlik)

+sende benim düşündüğümü mü düşünüyorsun ahmed?
-Sanırım evet hussain.

edit: üst kattaki mültecileri örnekleyerek ırkçılık yaptığımı düşünüyorum.
anne babayla izlendiğinde gayet normal olan bir durum.
öğrenci evinde tam tersi olucak durumdur. sessizliği geçtik herkes çılgın atmaya başlar, dört dönerler evin içinde aşk-ı memnu sağolsun bunu gördük.
kanalı değiştiren anne tarafından ortamdaki eski hava yakalanabilir.
babanın bu kızın da ne yaptığı belli değil, bir benimle öpüşmedi. demesiyle o derin sessizlik yerini kahkahalara bırakır.
aile üyeleri tv haricinde heryere bakar. başka bişeyle ilgileniyormuş gibi yaparlar. oysa yalnız olsalar tv nin içine düşerler.
evde misafir varken çoluk çocuk cümle alem ortam kalabalıkken öpüşme sahnesi çıkarsa durum sıkıntı verir.

öpüşme sahnesi derken sevişme sahnesi aslında...

murphy yasalarına göre bu durumda kumanda kesin kayıptır bulunamaz...

millet göz ucuyla tv'na bakarken bir yandanda muhabbet etmeye çalışır..

özellikle ortamda yaşlı olanlar varsa odaklanmış gibi bir tavır takınır.

herkesin hep beraber odaknıp izlemesi ise ortamda oluşabilecek en kötü durumdur. yazıktır...
Çaktırmadan aile fertlerinin birbirini kestiği nadide anlardandır.Ben bir eşcinsel sahnesi sırasında sözkonusu ortamdaydım.Beynimizden vurulmuşa döndük .Tüm aile o anımıza format attık.Esenkaldık....
aile üyelerinin halı desenlerini incelediği andır.
bastırılmış cinselliğin çekirdek ailede vuku bulması...
zamanı yavaşlatma gibi bir etkiye sahiptir.
herkesin gözleri bir anda tavana dikilir ve boyası eleştirilir.
Penisi sertleşen ergenin uzanır pozisyondayken oturma pozisyonuna geçişini gören aile bireylerinin ağzını açamaması durumudur..

(bkz: ortam soğuk)

(bkz: ne fırtınalar kopuyor)
ulan orda olsam neler yapardım varya, ah ulan ah.. diye içlerinden geçtiğini gösteren olaydır.
Odaklanmadan dolayı kaynaklanan sessizliktir.Televizyon karşısına insan içine karışmak için oturmuş olan şahıs bile pürdikkat kesilir.
öpüşme ne kadar giderek daha da ateşlenip yiyişmeye meyilleniyorsa odada ki sıcaklık o kadar eksilere düşer. mevzuyu değiştirme çabaları çok sırıtır denenmese daha iyi. dileğimiz tv izleniyorsa kumandanın elde olması, dvd izleniyorsa X32 hızıyla sahnenin ileri sarılmasıdır.
dizilerin yeni amaçları doğrultusunda yerini"amaan hiçte iyi sevişemediler bak diğer dizideki adama yedi bitirdi kızı maaşallah" benzeri sözlere bırakacak olan sessizlik.
baba varsa direk kanal değişir.
(bkz: babanın kanalı değiştirmesi)
ailenin küçük çocuğunun bozduğu sessizliktir. *
"ahaha bu kız kaşar, valla kaşar...ya da gerçekten cahil lan..."