bugün

--spoiler--
hepimizin hayatta kendimizi ortaya koymak için farklı yolları vardı, hepimizin başarılı olduğu, kendini adadığı farklı şeyler. fakat bunları biz mi seçiyorduk gerçekten;

benim ileride nasıl bir insan olacağımı takım kaptanım belirlemişti, onu bu seçime iten ise göbeğim olmuştu. göbeğimin nedeni annemin süpersonik börekleri,
annemi börek yapmaya iten ise ananemin ona verdiği tariflerdi.

hayatımın yufka arasına özenle serpiştirilmiş kıymalar tarafından belirlenmiş olmasına içerlemedim, börek severdim.
--spoiler--

[ sözlük'te bulunan "gelmeyen pazartesi" kitabına ait yazılar, ek yazılar ile birlikte kitap olarak basıldı. bu nedenle yazıların buradan yayınını durdurmak durumundayım. anlayış göstereceğinizi umuyor, ilginiz için teşekkür ediyorum. eksper mental ]

http://www.dr.com.tr/Kita...oman/urunno=0000000687918
tuhaf birşey ama belki iktidara en uygun olanlar, onu hiçbir zaman elde etmeye çalışmamış olanlardır.
deatlhy hollows-j.k. rowling
edit: imla.
insancıklar.
her gün tanıştığımız yeni yeni insanlar. muhakkak bir yerlerden birileriyle bağlantılı çıkar hayatımızdaki, veyahut ilerleyen zamanlarda hayatımıza yadsınamayacak etkileri olur. oysaki ilk tanıştığımızda sadece 'işte bir insan daha' gözüyle gayet sıradan bakarız 'o'na.
fouche.
(bkz: stefan zweig-Bir Politikacının Portresi)
Firkete diye de tabir edilen, siyah tokacıklar. Hayatada, saça da yön verir, kurtarıcıdır.
bize öğretilmeye,beynimize kazınırcasına aşılandığı üzere üniversite giriş sınavı.*
boş konuşan dostlar. aslında çok konuşan dostlar. bilinçaltını yavaş yavaş eritip baştan oluştururlar. ne sen kalırsın geriye, ne olmak istediğin o yüce şahıs.