bugün

namazımı da kılarım, içkimi de içerim düşüncesinin yansımasıdır.
Rum suresi ayet 33-34 te değinilen nankörlük.
düğünlerde önce mevlüt okunup sonra davul zurnaya geçildiği zaman kullanılan tabir.
namazdan kalktıktan sonra, dedikoduya kalığı yerden devam eden mahalle kadınları ile aynı düşünceye sahiptir.
bir bülent ersoy vecizesidir.bir ramazan ayında bülent ersoyu kapanmış ve akşamları örtülü bir şekilde iftardan sonra sahneye çıktığını gören basın mensupları hayrola bülent hanım noldu dediklerinde.. evladım ben her şeyi yerli ve zamanında yapmasını severim.ramazan ayına da riayet ederim,yeri gelince dostlarla bir iki tekte atarım ama şimdi ramazan bu mübarek günler çok önemli demiştir.aynı ramazan ayının bayramında ise kıbrısta sahneye çıkan bülent ersoy örtüyü kafadan atmış oldukça transparan bir kıyafetle rakısından bir yudum çekmektedir.bunu gören basın mensupları yine sorar e bülent hanım ramazan biter bitmez sizi içkili görüyoruz noldu da durum değişti dediklerinde lafı patlatır.evladım dememiş miydim her şeyi yerli ve zamanında yaparım diye.ramazanda dini görevimizi yaptık şimdi de bayramlık görevimizi yapıyoruz ve kahkahalar atarak ekler.. önce allahhh sonra yallahhh.. sene de 2002ydi yanlış hatırlamıyorsam.