bugün

türkiye edebiyatının yaşayan efsanesi vedat türkali nin banu güven in artı programında dillendirdiği canalıcı ifade.keşke herkes türkali bakış açısı ve retoriği ile bu ağırkanlı meseleye yaklaşsa.

http://www.youtube.com/watch?v=45wTYi_6P2A

"Biz Abdullah Öcalan'a çok uzun süre kuşkuyla baktık. Bugünlerde Cengiz Kapmaz'ın kitabını okudum. Herkese tavsiye ederim. Öcalan'ın imralı günlerini anlatıyor. Çok sevdiğim bir Kürt var Bodrum'da 'Sayın Öcalan' demiş diye övgüden ceza almış. Bugün o kitapta görüyoruz ki, imralı'ya gitmeyen kalmamış. Bizden başka herkes gitmiş gelmiş meğer. Genelkurmayı da MiT de, polis de gitmiş... Bunların hepsi sayın değil mi? Peki bu kadar 'sayın' olan adam 'sayın' olmayan birine neden gidiyorlar? Ben şimdi burada sayın Öcalan desem ceza mı alacağım. Vallahi razıyım, hiç umurmda dadeğil. Bu devlet bu kadar saçma sapan işlere vakit ayırmamalıdır. Diyorum o zaman. Vallahi ayıp.

Bakın bu bir fırsattır, bu adam çözebilir bunu. Ben de çözmesinden yanayım. Bugün Türkiyekoşullarında bu vatanı hesaba katarak, Türkle Kürtlerin barışması için her türlü çabayı gösteren adam (Öcalan) bu. Açın okuyun. Ben uydurıyorum bunları. Benim arkadaşım akrabam falan da değil. Gerçekçi olmak lazım. Ben bu adama vatansever demeyeceğim de çözüm için mağarada titreşerek bekleyen 7 tane Kürdü öldürene, öldürme emrini veren adama mı vatansever diyeceğim? Bakın diyor ki adam (Öcalan) "Başbakan bir söz söylesin ben bütün silahlı güçleri bir yerde toplayayım." Ve bu gücü de var.

Ben Öcalan'ı görmek de istedim ama izin vermediler. Diyarbakır cezaevini görmek istedim izin vermediler. Öcalan'la konuşursam bu devlet ne kaybedecek ya? 12 yıldır içerde zaten. Kimseyle bir teması yok. Buna rağmen büyük irade gösteriyor. Selam ve sevgi O'na benden... 'Sayın' demiyorlarmış peki bu kadar 'sayın' olan adam niye O'na gidiyor? Ben 'sayın' değil miyim? Bu Kan bitsin, türk Kürt birbirini öldürmesin.''
vedat türkali bu sözü söylerken banu güven hiçbir uyarıda bulunmamıştır.

artık benim gözümde hiç seksi değilsin banu güven.

ha vedat türkali "onlar öcalan'la görüşüyorlar da ben neden görüşemiyorum" sorusunu sormakta haklıdır. sadece devletin kendi adamlarıyla görüşmesinde bir bityeniği var.
bu memlekette sosyalizmin götüne çöp bulaşmadı ise, türkali gibi göreceli hümanistler, samimiyetsiz örgütçüler nedeni ile bulaşmadı.

bu memlekette dersim katiamı oldu diyen siyasetçilerin kendisini değil, sadece söylemini desteklemeyi bile komünist duruşuna aykırı addeden bu tipler, ipleri sapları dışarıda olan bir başka piyon apo'nun söylediğini neredeyse ayet-i kerimeymişçesine sahipleniyorlar. öyle aleni bir gaflet içindeler ki, sahip oldukları ilime olan saygımızı bile yitirmemize neden oluyorlar.

övdüğünüz, barış kelebeği dediğiniz insan bir terör örgütünün lideri. onbinlerce insanın ölümünden sorumlu bir şahıs. bu bir bağımsızlık mücadelesi falan değil. bu şeref ve haysiyet yoksunu terörist asla ve kat'a mandela değil, hele kürtlerin lideri hiç değil. bu adam arabistanlı lawrance ile aynı misyona sahip, ayni yalaktan su içen, haysiyetsiz bir piyon. türkali ve türkali gibi samimiyetsiz aydınlar, bu köpeğin 30 yılda barış, demokrasi ve sosyal adalet adına ortaya koyduğu müspet ve menfi eylemleri alt alta üst üste toplasınlar, vicdan aritmetikleri hala çalışır vaziyetteyse, cevabı bulmaları zor olmayacak.

abdullah öcalan, global hakimiyetin omurgasız bir neferidir ve de ucuz bir teröristtir. bu kadar.