bugün

günümüz modern kadınlarının dertlerinden arınmak için kullandıkları yöntemlerden biride alışveriştir, bildiğiniz üzre. öyle bir hava yaratılıyor ki filmlerde; sevgilin mi terk etti? hoopp1 gir alışveriş merkezine, bayıl 1 milyar. rahatla, direkt unut o adamı. ya da kocan mı dövdü? tak! atla taksiye git alışveriş merkezine. bayıl 500 lira, hem kendine gel hem de anında mutant özelliği kazan ve morlukların kapansın. gibi şeyler gerçekten yaşanıyor sanıyorsun.

ben ağlayarak alışveriş yapan kadın görmeim daha ama "rahatlamak için alışverişe çıkıyorum ben" diyenini gördüm. niye alışveriş merkezi yahu? madem dertlisin, git gözlerden uzak bir otele veya nispeten daha sakin bir kıyı kasabasına. aynı parayı orda değerlendir. ama yok anam, mükün değil bu. illa parayı 3- 5 kumaş parçasına, 2-3 kozmetik ürününe bayılcak. ancak o zaman rahatlıyor. bence esasında rahatlatan şeyler alışveriş yapmak ya da kuaföre gitmek değil. esas rahatlatan para harcamak. ciddiyim. harcayın cebinizde kaç lira varsa dediğimi anlayacaksınız! bi rahtlıyo insan, bi arınıyor dertlerinden sorma gitsin. çünküaklın cebinde kalmıyor böylelikle. kadınlar da çözmüş bu yöntemi. para bitene kadar psikolojik bir rahatlama olmuyor onlarda,ancak biterse kendilerine geliyorlar.

hani maddidurumu iyi olan insanlar için sorun yokda, bir memur karısı onlara özenip gidip kocasının maaşını yatırsa alışveriş merkezlerine. bunu duyan kocası gelip kafa göz dalsa hatuna, dolayısıyla boşansalar. kim mutlu edecek lan bu defa onları? yoksa alışveriş yapmak, boşanan çiftlerin boşanmasını da mı engelliyor? bilmiyordum valla.
psikoloğunu değiştirmesi gereken kadındır.
alışveriş yapmak için bahane bulan kadın.
muhtemelen alışverişten sonra da, kuaföre gidip saçlarını kestirecek, boyatacak kadındır. bunalımsa tam olması gerekmektedir.