bugün

1982 yılında kurulmuş, 6000 e yakın lisans öğrencisiyle 11 profesör, 18 doçent, 41 yrd.doç., 44 öğr.gör., 9 arş.görevlisi olmak üzere toplam 123 öğretim elemanının görev yaptığı fakülte. fakülte hakkında bilgilere şuradan ulaşılabilir:
[http://egitim.cukurova.edu.tr/]
tanımı yaptığımıza göre gelelim asıl anlatmak istediğimize. eğitim fakültesi hakkında çok pis geyikler döner efendim çukurova üniversitesinde, özellikle tıp fakültesinde. eğitim fakültesine bir kere bile gitmiş değilim ama arkadaşlara göre buranın kantininde kızlar ağızlarından salyalar akıta akıta erkek erkek diye yanıyorlarmış, vermek için adam arıyormuş. yok işte kantine giriyormuşsun kızları alıp götürüyormuşsun hatta tıpçı olduğunu söylersen direk yanaşıyorlarmış. arkadaş üniversitede kızlar teklif ediyormuş efsanesinin üniversite içindeki versiyonu. işin garibi bunu söyleyen adamların hepsinin katıksız sap olması ve iddaa ettiği o kızlardan biriyle doğru dürüst samimiyet bile kuramaması. aç tavuk kendini darı ambarında sanarmış derler, bunlar da herhalde hayal gücü kuvvetli arkadaşlar. her gülümseyen, bakış atan kızın vereceğini filan zannediyorlar galiba.
resim öğretmenliği bölümü merkezinde dönen bir dekanlık binasına sahip olan bölümdür. iki bloklu binanın her yanında resimler, heykeller vardır ve bloğun bir tanesinin 3 katı resim, grafik ve heykel anasanat dalları için tahsis edilmiştir.

tam sanat yuvası yeminlen.