bugün

çok değil üç beş yıl öncesidir. her birey kendi iradesi ile dünyaya getirdiği evladına yavrusuna istediği değerleri verme hakkına sahiptir. ateist çocuğunu ateist yaşantı tarzıyla yetiştiriyor diye kimse laf edemez. müslümanın da çocuğuna kur'an öğretmesi kadar doğal bir şey olamaz. hiçbir zorba bunun önüne geçemez, geçmemeliydi. oysa bu ülkede böyle şeyler yaşandı ve hala bunu savunanlar var. bu insanlar meydanlarda özgürlük naraları atan insanlar. çok şükür ki ak parti iktidarı bu baskıcılara haddini bildirdi ve artık 5.sınıftan itibaren çocuklarımız okullarda hem kur'an dersi alabiliyor hem de diğer derslerini görüyor.

tarafsızlığı dinsizlik olarak gösteren, batılı materyalist felsefeye kimse inanmak zorunda değil. tarafsızlık adil olmaktır. hiçbir ebeveyne çocuğunu nasıl yetiştireceğini devlet dayatamaz.

http://belgelerlegercekta...m/tag/kuran-okumak-yasak/

not: okuyun lan dangozlar. yalancılıkla falan değirmen döndürmeyin. gerçek neyse odur. en azından ilkeli olarak arapça yerine türkçe öğrensinler falan filan ile savunmaya çalışın. her şey açık ve net. bildiğimiz manada kur'an öğretilmesi yasaktı.

hala dinsizliği tarafsızlık olarak sunanlar var. 15 yaşına kadar çocuğunu allah yokmuş gibi yetiştirmek bir taraf tutmaktır. böyle saçma teranelerle kimseyi kandıramazsınız.

zengileştirelim bakınızımızdan: arapça ezan okuma yasağı ile girift bunlar.

(''Dün öğle namazında camiye gittim, müftü camide idi, müezzin Türkçe kameti getirdikten sonra müftü namaza başlamadı, dikkat ettim dudakları kıpırdıyor, Arapça kamet getiriyordu.”

Savcı, bunun üzerine takibata başlamıştır.

Hürriyet Gazetesi, Ezan 18 yıl Türkçe okundu, 16 Haziran 2000.)
okuyan da sanır ki çocuklara ciddi ciddi kuran öğretiyorlar! anlamadan okumak öğretiliyor hepsi bu...
özlenen dönemlerdir ve olması gerekir. muhakeme yeteneği henüz gelişmemiş olan çocukları dini telkinlerle yetiştirmek insanlığın yüz karasıdır.

"Dünya, 15 yaşından küçük çocuklara din dersi vermeyecek kadar dürüst olursa belki o zaman ona umut besleyebiliriz." (Arthur Schopenhauer)
çok iğrenç bir iftiradır. kirli siyasi probagandanın ürünüdür. akp öncesi dönemde devleti ve kurumlarını din düşmanı olarak gösterme iftirasının bir söylemidir. akp gelmeden önce bu millet çok daha samimi ve iyi Müslümandı. akp riya getirdi dincilik getirdi.
çocukların dini yaşamalarına özgürlük gelmesi ile sanırım bazı yazarları rahatsız etmiş durumdur. kur an öğretiminin ve okunmasının bir dönemler yasak olmadığını iddia eden ya okuma yazma bilmiyordur, okuyamamış ve araştıramamıştır ya da dünyaya at gözlükleriyle bakan biridir.
olması gereken dönemlerdir.
çocuk sonuçta o kuranı ailesi baskısıyla öğrenecekti.
bırak yaşı geldiğinde kendisi seçsin inanacağı şeyi kendisi araştırsın.
ya da kendisi karar versin siyasi düşüncesine.
işte bunlar hep beyin yıkama.
mgk kararlari ile 1997 ile 2004 arasindaki karanlik donem en yakinidir.
1000 yil surmesi tahmin ediliyordu. 10 yil bile surmedi.
8 yillik temel egtimini tamamlamamis hic bir cocuk kuran kurslarina kayit yaptiramaz, dini egtim.alamaz.
Yalancının önde giden bir yazarın sıçtığı başlıktır. Ben 18 yıl önce bir yıl kuran kursuna gittim. Çok değil üç beş sene öncesiymiş. Ulan ne çok götünden bi şey uyduran yazar var burada. Ben ilkokul üçtüm. MGKymış falan geçiniz bunları. Köşebaşında her yerde kuran kursu var mıydı? Vardı. ellerinde dua kitapları çocuklar oralara koşuyor muydu? koşuyordu. Engelleyen var mıydı? Yoktu.

Sahtekar troller de ona çanak tutmuşlar. Bi de müslümanız diye geçinirsiniz. Haberiniz yok dünyadan.
türkiye de kur'an öğretiminin yasaklandığı dönemler mevcuttur.

bunu inkar etmek olsa olsa aymazlıktır.

bu çok özgürlükçü yazar arkadaşlarımız "bırakın çocuğu 15 yaşında neye inanmak istiyorsa ona inansın" palavaralarını başka dinin mensupları yanında atsın.

ağaç yaşken eğilir demiş atalarımız. kur'an eğitimi salt kur'an okumayı öğrenmek değildir. kur'an ahlakını daha küçük yaşlarda edinmektir.

sandığınız gibi kur'an kurslarında "ce ceyli cala cula cambur leyli" tarzı eğitim verilmez.

kur'an'ı öğrenmenin her mü'min kadın ve erkeğe farz olduğunu bilmemekse ayrı bir talihsizliktir.

ahirette kur'an bile kendisini öğrenmek okumak konusunda mü'minlere karşı şahitlik yapacağı da çok daha vahimdir.

tavsiyem öğreniniz, okuyunuz, elinizden geldiği kadar onunla amel ediniz.
akp donemi oncesinde bu ulke cok daha muslumandi en azinda olmayanlar bunu saklama geregi duymuyordu.
yagli kapiyi gorenlerde allah insallah masallahla isi buyutemiyordu.
cunku din bir cikar degil inancti.
simdi insanin cakma hoca olasi geliyor.