bugün

Benimdir.

Kakao güzeldir ama o kalıp çikolatalar falan nedir arkadaş ya?
Çikolata ile beraber 'tatlı' olarak nitelendirilen şeyleri sevmeyen ben de
Dahilim o insan grubuna...
çikolataya alerjisi vardır. bana göre başka mantıklı bir açıklaması yok.
bizim ülkemizde yaşayan insanlardır çünkü çikolata diye yedirdikleri şey bir nevi macun içinde bolca glikoz tadlandırıcı beyne bu güzel lan sen ne anlarsın diye mesaj gönderen kimyasallar var ciddiyim son kullanma tarihi yerine içindekilere bir bakın derim cipslerden çikolatalara kadar inanın yemezsiniz içindekileri okuyunca. bu ülke halkın üstünde deneme yapılan bir ülke haline geldi herhangi bir cips alın ve içindekileri okuyun lisedeki kimya dersini iyi dinleseydim keşke dersiniz size bir öneri evinizde fritözde pişirin cipsi çikolatayı da o kabuk haliyle yeseniz daha iyi bitter idare eder ama reklamlardaki gibi mımmm mım yenecek bir lezzet değil bana gelince bende seçici davranmaya çalışıyorum ama bütün reyonları gezsem içindekileri okuyup hiç birini alamıyorum sanırım bu gidişle çok iyi aşçı olacağım arada kek yapıyorum üstüne de gerçek pastane çikolatası döküp yiyebilirsem gayet güzel olacak ama taş gibi bir şey rendelemek lazım ve acı. o kadar gereksiz malzeme var ki yiyeceklerde gdo dan bahsetmiyeceğim bile çocukluğumu özlüyorum çocukken de gerçek şeker ve çikolata kullanıldığından pahalı olan çikolataları özlüyordum şimdi snikırs, twiks ve princ patlak içerikli çikolatalar 1 tl o zamanda bu kadar ucuzdu diye düşünüyorum hayır değildi. durmayın yiyin ekonomiye can verin cümlenin içindeki ironiyi de kaçırmışsanız daha bir şey demeyeceğim.
Öyle bir insan tanımıyorum. .
orospu çocuğudur.
(bkz: insan mı o mal)
sağlıklı beslenmek için sevdiği halde yemeyen insan ile karıştırılmaması gereken insan.
anteplidir. ulan baklava, katmer, fıstık ezmesi varken çikolata mı yenir.
Hakkında garip yargılamalar yapabileceğimiz ancak bazen bize söylemek istemediği nedenleri olan insandır. çikolatalı gofretin tadını bilmeyen nice çocuk var... ama böyle yazınca parasal kaynaklı anlaşılmasın, kutusuyla o çikolataları alır, ama istese de yiyemez ki... etrafımızda bizim ismini bile duymadığımız hastalıklarla boğuşan insanlar var, sadece azıcık düşünelim, trollemeyelim bugün mesela ha? olmaz mı?