bugün

çaydanlığın ocak üstünde unutulmasıyla ortaya çıkan durum. su çoktan kaynayıp bitmiş sıra çaydanlığa gelmiştir. kararana kadar yanan çaydanlık, gelen kokuyla farkedilir. bulunduğunuz yerden '' hassktir ya! '' nidalarıyla fırlamanıza sebep olur. sonunda yanmaktan bitkin düşmüş çaydanlık suya tutulur* ve o anda çıkan '' cosss '' sesine istemsizce ehehe şeklinde gülünür.
(bkz: ocağı yemekte unuttum) "yemeği ocakta unuttum" olacaktı, adı gibi garip bir eylemdir.
her öğrencinin en az bir kere yaşadığı bir durumdur.
evde yavru köpek varsa onu çok korkutan unutkanlıktır. çaydanlığı ocakta unutup telefonla konuşmaya daldığım bir gün dalgınlıkla unuttuğum çaydanlıktır. çaydanlıktan demliğe su ekleyip yeniden su koymadan ocağa koymuşum, gitmişim, köpüşümde bir havlama bir huysuzluk telefonu kapattım baktım tuhaf berbat bir koku. çaydanlık sizlere ömür ve demlikte taştı taşacak.
her eve gereken chow chow alarm sistemi.
yakılan çaydanlık, annenin çaydanlığı ise eyvahlar olsun.
ocağın altını 1 saat civarında açık bırakınca ortaya çıkan, az önce yaptığım olay. maşallah içi dışı yandı. yarın karbonat alıp bir de onun içinde kaynatmayı deneyeyim. lekeler çıksa da yeni çaydanlık almak zorunda kalmayayım.
her aklı havada genç kızın başına 1 kez gelir. annesi tarafından yenilen sağlam bir azarla durumun üstesinden gelecektir.
Refleks olarak çaydanlığa soğuk su konularak çaydanlığı daha da silkmektir.

Ayrıca o cozurdama sesinin hastasıyım*
Çaydanlığın dibinin düşmesiyle sonuçlanıyor.
Mutfaktan gelen kokuyla "hıı unuttum!!" Diye fırlarsın ama iş işten geçmiştir. iki tane leşim var.
Soğuk suya tutulmamalıdır.
Alt tabanın iyice çaydanlıktan ayrılmasını hzlandırırsınız.
içine ağır bir şeyler koyup, oda sıcaklığına inene kadar kendi halin de soğumasını beklemelisiniz.

(bkz: entry nick uyumu)
Annemle aramızdaki problemlerin sebebi budur.
hafif kekremsi su tadını getirendir.