bugün

hayatinin baharinda, ebeveynlerinin dar görüsleri yüzünden meslek lisesine gönderilip hayati karartilan körpedir. bu körpelerin amelelikten baska cikis yolu yoktur. su satirlari yazarken agliyorum sözlük...
Zorla anadolu lisesine gönderilenden daha iyi durumda olan çocuktur. Şimdiye mesleğim vardı elimde be sözlük.
Ana babasına çok dua edecektir. Yok ygs, yok lys yok kpss diye uğraşmayıp ne güzel meslek edinecek hayatını kazanacaktır.
askere kadar işi öğrenirsin, geldiğinde dükkan açarız denilen çocuktur. öyle olmuyor bu işler sayın babalar. çocuklarınızı meslek lisesine göndermeyin. Hayallerim vardı ulan. Neyse sakinim.
zorla askeri liseye gönderilen çocuk gibi değildir pek tabi.
2. 3. Ve 4. Sınıfta bu cefasını çokca çekecek ve sırf sevmediği için meslek derslerini anlayamamayan bu yüzden de 4 yıllık liseyi 6 yılda bitirecek olan öğrenci portyöfü ,aynı liseye benden önce başlayıp benden sonra bitiren o sıralar yeni kanunla lisede 1 yıldan fazla kalmalara okuldan atılma cezasıyla okulu bitiren insanlar tanıdım acı durum insan sevmediği bir işi yaparsa başarılı olamayacağını toplumumuza ne yazıkki uzun tecrübelerle öğreten öğretmeye devam eden durum.
ileride sevmediği işi yapması muhtemel çocuktur.
zorla olmasa da "elinde bilezik olsun" denilerek gönderilir. örnek ben. gittik elektronik haberleşme okuduk. bilezik milezik yok amk.