Evet arkadaşlar. Bazı kişilerle belli ortamlar da mecburiyetten arkadaşlık yaparsınız. Apaçisiydi, kekosuydu filan hepsinden bulunabilir. Okul vb ortamlar da bu kişilerlen konuşmak zorunda kalabilirsiniz. Siz ne kadar uzak dursanızda bu kişiler herkese karşı yılışık davrandığından sizin yanınıza da gelip dururlar. Az konuşup gitmesini beklersin. Bu sefer de seninle ilgili çekingen gibi şeyler söylerler. Halbuki sen onlarla konuşmak istemiyorsundur.
Lise de ne güzeldi deyip itina ile kafa sikerler. Lise güzelse git tekrar oku amk.
takilacak hic insanin kalmadiginda süper ihtiyaç duydugun bu sefer de onlarin seni s*klemedigi tiplerdir.
Çıkış yolunu söylüyorum: aklınızdan geçeni yüzüne söyleyin ulan neden o ne der bu ne der diye düşünüyorsunuz "seni sevmiyorum git" "tamam sıktır git şimdi" "bu hareketlerinden nefret ediyorum yakınlarımdayken tekrarlama" "GiT"
bu tiplerle karsilastiginizda en fazla bi 'selam kelam nassin iyi misin' muhabbeti yapabilirsiniz . allah vere de acil bi isiniz cikarsa 'hadi kardesim ben kactim' dersiniz ve size tum samimiyetiyle 'eyvallah kardesim gorusuruz' derse kisa bi şok gecirme durumuyla karsilasabilir ve hayati sorgulamayla yolunuza devam edersiniz.
Belli ve özel bir sebepten dolayı sürekli olarak bir ortamda bulunan kişilerin yine aynı özel sebeplerle oraya gelmiş başka kişilerle tanışmaları ve aynı özel sebepleri paylaşabilecekleri geniş bir çevre olması münasebetiyle o kişiler arasında gelişen arkadaşlıklar zoraki arkadaşlık kategorisine girebilmeltedir.

Üstelik bu öyle bir arkadaşlıktır ki hem siz ondan hem de o sizden nefret ettiği halde bu arkadaşlığı karşılıklı çıkarlar neticesinde inatla sürdürmeye devam edersiniz.