bugün

zenci vatandaşlarımız iş yerlerinde kesinlikle rahat bırakılmaz, adam gibi dursa bile diğer elemanlar tarafından dürtülür seviyesiz muhabbetlerin içine çekerler, adam muhattap olmasa bile kendini olayların içinde bulur.
zencinin adı süleyman olsun şu şekilde diyaloglar gelişir;
-murat bu akşamki maça girelim mi?
+tamam lan nesine?
-akşam yemeğine
+varım amk.
-olum sende sürekli varım diyorsun kaybettiğinde sözünü tuttuğunu hiç görmedim
+ayıp oluyor ama geçen hafta maç uzatmalara kaldı normal süre berabere bitti
-sığıra bak sanki iddaa kuponu dolduruyor sen sonuca bak
+neyse geçelim geçen haftayı bu hafta girelim
-tamam bu hafta kaybedipte vermeyeni süleyman s.ksin tamam mı?
süleyman: layn akıllı olun ibneler her pisliğinize sokmayın beni, bir gün birinizi kıstırıcam ama tövbe tövbe adamın aklına getirdiklerine bak.
niggerın sözlük anlamı zenci değildir. türkiye'de zenci kelimesi aşşağılama belirtmez. bu yüzden orada burada bu kelimeyi kullanmanız gerektiğinde , siyahi diye yumuşatmanız gerekmemektedir.
emreye yaşı kadar zenci pipisi armağan edilmeli.
(bkz: bir iltifat olarak zenci)
http://www.vidivodo.com/v...-zenci-seyi-yorumu/692581
ee ne olmuş. bencede mantıklı ne diyecez başka.topa top deme ona deme buna.
hayır zenci saat satıcıları yok mu istanbul da. bende bunu diyorum futbolculara ırkçı oluyorum. alakası yok. karma adı bile olmuş zenci saat satıcısı ya.
türkiye'nin ilk savaş pilotu subaylarından birinin zenci olması hatta bu insanın ilk zenci pilot olmasından anlaşılacağı üzere türkiye'de zencilere karşı ırkçılık yoktur. kültürümüzden gelmez böyle bir şey.

fakat nigga farklı tabi. zenci köle demek. siyahi insanları inanılmaz sinirlendiriyor. amerikalıların bizim bayrağımıza düşkünlüğümüze anlam verememeleri gibi bir durum. saygı duymak zorundayız.

her neyse zenci=nigga değildir. zira ülkemizde negro isimli bir bisküvi varken, ırkçıyı başka yerde aramak manasız.
zenci türkçe kelimedir. afrikalı bir siyahiye zenci desen anlamaz ve niyetin ırkçılık değilse sayılmaz, ama etik değildir. fakat fuckin' nigger ırkçılık işinin tüm dünyadaki kalıbıdır. suarez, evra'ya tam dört kere fuckin' nigger demiştir.
tdk sözlüğünde zenci tanımı; "isim Siyah ırktan olan kimse, siyahi"
dil kurumuna göre, zenci demekte bir sakınca yoktur.
katıldığım tespitti. ırkçılık bizim çok yabancı olduğumuz bir kavramdır, dolayısıyla ırkçılığın ne olduğunu bilmeden ırkçı olamazsın. en basitinden iki örnek;

''ne var yani adam zenci değil mi'' ömer çavuşoğlu

''ben de ırkçıyım'' samet aybaba

bu adamlar ırkçılığın ne olduğunu, zenci kelimesinin bir siyahi için ne amlama geldiğini bilseler bunları inanın söyleyemezler, düşünseler bile böyle ifade edemezler

ama;

evet kocaman bir ama; emre belözoğlu ingiltere' de oynamış dahası o ülkede ırkçılıkla suçlanmış bir oyuncu. yani zenci kelimesiin ne anlama geldiğinin, yaptırımlarını çok iyi bilen bir oyuncu. dolayısıyla 'bence normal bir kelime, hakaret amaçlı söylemedim' vs. savunmasını yapması çok saçma olur.
renk ırkçıklığı olmayan bir ülke olduğundan normal karşılanan bir davranıştır. Zenci kelimesi yer yer sempatik bile karşılanabilir. Hatta bazı insanlar kendilerini zenci ruhlu beyaz olarak bile tanımlayabilir.
türkiye için normal durumdur. kimse zenciyi burada ırkçı olarak kullanmaz. evet.