bugün

yabancılarda böyle bir adam olsa göz bebekleri gibi bakarlar. bizim sikik ülkemiz böyle değerleri önemsemez. sanattan hiçbir sikimi anlamıyorlar çünkü. usta oyuncu usta yönetmen. unutursak kalbimiz kurusun!
katil, işlediği cinayeti yeğenine üstlendiren bir yüksek karakter abidesi. sevgililerine ve eşine şiddet uygulamış biri.
sefa mutlu'nun katili...
çirkin kral.
hala, bir tane sanatçı (!) insanlara okuması gerektiğini öğütlemezken Yılmaz Güney yıllar yıllar önce ulaşabildiği herkese her fırsatta okuması gerektiğini ifade etmiştir.

eğer sanatçı Yılmaz Güney ise başka sanatçı yoktur.
eğer şimdikiler sanatçı ise o bu sanatın ta kendisidir.
çirkin krala sonsuz saygılar.
1937 Adana doğumlu yapımcı,senarist oyuncu ve yönetmendir.Kürt bir aileden geldiği için filmlerinin çoğunda kürt sorunlarına değinir.Yol filmi türkiyenin içler acısı halini ortaya koymuş ve bence politik olduğu için Canneste ödül almıştır.Devrim,barış,özgürlük çağrısı yapsa da nebahat çehrenin filmde başındaki bardağı vurmak için gerçek silah kullanacak kadar ürkütücü,kavga esnasında bir savcıyı vuracak kadar öfkelidir.
severim yilmaz guneyi iyi sozleri vardir (bkz: yilmaz güney).
siverek'in göbeğinde kendisine pek benzemeyen heykeli bulunan, ülkemizin çirkin kralı.
çirkin kral.
yol filmiyle akla kazınan.
unutulmaması gereken.
Katildir.
adi ve pis bir katildir, üstelik kürttür.
hayatı kendim için yaşamıyorum ve korkmuyorum hiçbir şeyden. başıma gelecekleri de biliyorum. her şeye rağmen düşmana inat yaşayacağız. yarınlar bizim çünkü...

sözlerinin sahibi devrimci sanatçı. selam olsun direnenlere.
Bir filmde nebahat cehrenin basina sise koyup gercekten vuran cilgin koç burcu.

arkasindan konusmak istemem.
katildir. bu yetmez işlediği cinayeti üstlenmesi için yeğeni abdullah pütün'ü karakola yollamıştır.
Turnusol kağıdı gibi bir heriftir. sırf ideoloji için katil olduğu gerçeğini görmeyip sürekli adını parlatanlar da suçluya yataklık eden kadar aşağılıktır. aslında türkiye'deki kürt terörünün özüdür. bir hatayı başka bir hatayla daha beter bok edip sonra gelişmemiş ahlak düzeyiyle ölenleri yarıştırır. tam bir leş ortadoğu gerçeğidir kendisi. onu bu kadar uçuran müritleri de leş bir ideoloji zehirlenmesi yaşamıştır.
Ya çok yanlış zamanda karşılaştık,
Ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık.
Biz neydik bilmiyorum.
Sevgili desem değil,
aşık desem değil.
bildiğin rastlantıydık işte.
ondan öteye gidemedik.
adam öldürüpte kahraman ilan edilen, kürtlerin en ünlü oyuncusu.
umut filmi efsanedir. yol filmi fena değildir. gerisi genellikle acayip tırttır...
katildir.
insan öldürmüş katildir.
katil. sözlüğün ebleh solcuları ve bu ebleh solculardan biri olan moderatörlerden her hangi birinin nedense zoruna gidiyor bu gerçekler. katil, katil, katil.

öte yandan cinayetin soruşturması ile ilgili 1974'te yumurtalık'a giden eski savcı yalçın öğütcan, cinayetle ilgili bir röportajda şu bilgileri veriyor: “ben olay yerine gittiğimde herkes tanık olmamak için gitmişti. daha sonra orada olduğu tespit edilen kime sorulduysa, tuvalette olduğunu söyledi. hatta zamanınadanabelediye başkanı merhum ege bağatur bile olay anında tuvalette olduğu şeklinde ifade verdi. gazinonun yalnızca iki tuvaleti vardı ve aynı anda onlarca kişinin buraya sığmış olması espri konusu bile olmuştu.

yılmaz güney ise kaçmamıştı. kendisini jandarma karakoluna davet ettik. hiç itiraz etmeden geldi. bana, ‘ben hümanist bir insanım. kimseyi öldürmedim' dedi. soruşturma için gözaltına alındı. ancak suç aleti tabanca ortada yoktu. sabaha kadar nezarethanede kaldı. bu arada ertesi gün yeğeni abdullah pütün tabanca ile gelip, sefa mutlu'yu kendisinin vurduğunu söyledi. ancak olayın tatbikatı sırasında yalan söylediği ortaya çıktı ve yılmaz güney adam öldürmek suçundan ceyhan ağır ceza mahkemesi'ne çıkarılıp, tutuklandı ve cezaevine konuldu.”

allah allah ağaların, zenginlerin yöntemi değil midir cinayeti bir marabanın üstüne atıp hapisten yırtmak. bu nasıl solcu lan. cinayet işleyip suçu yeğeninin üstlenmesini istiyor.

şerefsiz bir şahıs. gazete haberlerinden derlemedir. yeğeni abdullah pütün'e suçu üstlendirmek şerefsizlik değil midir? ne lan bu katil seviciliğiniz. açsınlar dava da görelim demokratlıklarını. gençleri bunların peşinden koşturup katil yapıyorlar be.

ülkede katile katil demekte suç oldu.
görsel
hayranlarının olması aşağılık bir katil olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir.
katildir, çirkindir fakat kral değildir.
dunya ve turkiye'ye sanati ve ideolojik birikimi ile çok şey katmış ardında ciddi bir hayran kitlesi bırakmış değerli ve büyük bir sanatçı olan yılmaz güney'i , derin devletin kuklası , tez canlı ve kullanılmaya musait Karadenizli biri ile kıyas yapmak için ya beyinsız yada faşist olmak lazım ama sanırım ikiside var.

O öldürdüğü Ermeni gazeteci bile bu eli kanlı tetikciden 1000 kat cesurdu.

siz kendinize bu korkak maşaları örnek alırsınız başkasıda yiğit insanları fark buarada işte ?
katildir, fakat kürtler için önemi yoktur çünkü kürttür.
En yakışıklı jönlerden.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar