bugün

yillarin uyusturucu baronuna serefsiz demek gibi birsey. hayir yurdum sigirlarini hala anlayamiyorum. yine bir komplo teorileri, pusur, pusur, bisiler. yok akepeliler boyle demis de, sakirtler soyle soylemis, islamci sunniler oyle demis, psikolojikmis, sosyolojikmis, matematikselmis...

arkadas bu adama sakirti, muslumani, akepelisi "esed" dedi diye sevilmedigini mi saniyorsun? ben boyle diyorum diye sen de esed'i yalamayi birakacak misin? bunu mu tahayyul ediyorsun mal evladim?

yasin muhtemelen yetmiyor. bunun babasini da hic sevmezdi bu millet. "mezheb"inden oturu degil. "yaptiklarindan" oturu. yirmi sene pkk'yi beslemesinden oturu, kendi halkini katletmesinden oturu, kurtlere vatandaslik bile vermemesinden oturu.

son 20-30 yilda kendi halki dahil savasmadigi, catismaya girmedigi, saldirmadigi hic bir komsusu, devleti, milleti, milliyeti birakmayan bir baba ve oguldan bahsediyorsun yurdumun sigiri.

babasi geberip gidince kardesi bir kazada vefat ettiginden iktidara cikan bir prensten bahsediyorsun. adana protokolünü imzalayip 10 yil sonra tekrar kudurmaya baslayan bir adamdan bahsediyorsun.

anti-emperyalist martavallarini sayip, sivayip, gecmiste fransa tarafindan kurulmus, sinirlari bile cetvelle cizilmis, bugun rusya'ya gotunu dayamis bir yapay, taseron devletten bahsediyorsun.

ha ama bugun "esed" deniyor diye benim gibi koyunlar bu adamdan nefret etti. savas tamtami caliyor degil mi?

tabi canim. cici evladim. oyle tabi. agucuk. rusya'yi da hala lenin-stalin el ele yonetiyor, trocki de lazkiye'de tatilini yapiyormus. kesif ucaklarinin cektigi fotograflarin yalancisiyim.
(bkz: recep)
ricip teyyep beyefendi'nin telafuz ısrarı.
amerikan aksanı ile konuşunca normal olandır.
o değil de; bana direkt şunu çağrıştırıyor; (bkz: tişikkirlir sipirmin)