bugün

yüksekten düşmek çok acı vereceği içindir. Nefesiniz falan kesilir heralde acı bir durumdur.
önceden böyle bir korkum yoktu ama ilginç şekilde rüyamda yüksekten düşe düşe böyle bir fobi oluştu.
iki gün üst üste farklı olayları içeren iki yüksekten düşme rüyası gördüm. ilk rüya da oldukça yüksek demirden bir kulede (yaklaşık 80 mt.) bir kaç kişiyle beraber rehin alınmıştık. Sonra bizi rehin alan kişi, hepimizi tek tek aşağı atmaya başladı. Beni atınca yere düştüm ama bir şekilde hiçbir şey olmadı. Bayağı gergin bir rüyaydı.

ikinci rüyada rüyanın başında başka olaylar olsa da sonuna doğru kademeli dik falezlerin olduğu bir sahilde dedemin balık tuttuğunu farkettim. Yanına gittim o sırada oltayı denize fırlattı. Oltanın ucu denize girmiş mi bakmam için beni bi alttaki falezlere gönderdi. Oltanın orada elektrik teline takıldığını gördüm. O sırada orada bulunan 4-5 genç daha vardı. Ben zorla ipi kurtarmaya çalışırken bunlar alay eder gibi bi şeyler söylemeye başladılar. Bende onlara direk etmesemde içinde bulunduğum duruma istinaden bir kaç laf küfür söyledim. Sonra bunlar beni falezlerden aşağı attı, alttaki bir kayaya çarptım sonra denize düştüm. Yalnız kayaya çarpınca hissettiğim acı uyandığımda bile vardı.

Bir de bunlardan ayrı olarak yine yakın bir zamanda gördüğüm rüya vardı. Rüyada 8-9 katlı bir binaya tırmanıyordum. Nerdeyse çatıya çıkacağım an şiddetli bir rüzgar esmeye başladı ve acayip korktum. Düşmedim ama çatıya da çıkamadım rüya orada kesildi.

Yani ben yüksekten korkan biri değilim. Tamam düşme korkum var ama 500 metrelik binanın tepesinde rahatlıkla dolaşabilirim. Bilinçaltımda neler dönüyor orada neler yaşanıyor anlayabilmiş değilim.

Edit: Bi de mınakoyim rüya tabirleri makam mevkide ani düşüşler yaşayacağımı belirtiyor. Sanki makam mevkimiz var da. En büyük makamı şu sözlükte yazar olan biri için irdeleyici gerçekten.