bugün

yüksek öğretim kurumunun üniversite harçlarına %8 oranında dev bir zam yapmasıdır. bu ülkede zor üniversite okuyan gençler varken yapılan akıl almaz bir durumdur. bu kadar zam olmaz. nerde ülkemizin öğrencisini koruması, nerde genç beyinleri destekleme yalanları. nerde bu kadar zamn yapılır.
2009-2010 öğretim yılı başında üniverisite öğrencisinin canını çok sıkacak durumdur.
kimi fakülte harçlarının iki katından bile fazla arttırılması gündemde olan yök teklifi. okulları ticarethane gibi gören ve her şehire bir şube mantığı güden zihniyetin, müşteriyi bol bulunca eşşeğin amına suyu kaçırmasının yansımasıdır.
ikinci öğretime hemen hemen %100 oranında bir zam yapılmıştır. a.q sizin resmen soygundur bu başka bir açıklaması yoktur okula başlarken hukuk , iktisadi bilimler fakültelerinde okuyan bir ikinci öğretim öğrencisi 2160 ytl ödeyecek eğer bu bakanlar kurulundan geçerse. *. bu ülkede o parayı veremeyecek o kadar çok arkadaşımız var ki allah yardımcısı olsun hepsinin. dünyanın hiçbir yerinde harçlara %100 zam yapılmamıştır!
satılmış medyanın harçlara yüzde 8 zam diye duyurduğu olaydır. oysaki bazı ikinci öğretim harçlarına yüzde 500 e varan zam yapılmıştır.
nmına kodum o.ç larının hareketidir. sanki devletin parası yoktur. anamızdan babamızdan keserler, aldığımız herşeyden yüzde 18 keserler, yinede doymazlardır. tiz kelleleri vurula
bu kafa yapısına sahip öğrencilere az bile yapmışlar. daha da artmalıdır. ne de olsa 4 s kuralı her yerde geçerlidir. sıradan düzene ve yök'e, paralı eğitime karşı çıkmayan evrenkentin koyunlarına müstehaktır.