bugün

anlat anlat bitmeyecek maceralardır. eğlencelidir falan bir yerden sonra bayar. ayrıca bu insana rastladığınızda yolunuzu değiştirme fırsatınız varsa hiç düşünmeden değiştirin ya da kaderinize razı olun.

tatilden yeni dönen insan kadar kafa siken bi adam var mıdır bilinmez. bir kere gittiği yerin sıcak olduğundan yakınır en başta;

-oo abi naber?
+iyi kardeşim tatilden geldim... çok sıcak bee...
-doğrudur abi malum tatil bölgesi...
+ama çok sıcak!

sonra denizin tuz oranı ve havanın nem oranıyla bir kaç bilimsel(!) deneyimini paylaşır;

-ehehe öyle diyosan abi...
+yav düşün işte, denize giriyorsun, çıkıyorsun, elini bir vuruyorsun yüzüne... tuz!
-allah allaaahhh?
+sorma ya, nem desen adamın amına koyuyor... zaten nem olmasa o kadar bunaltmaz...

alıp başını gider böyle... sıradan bir ayak üstü muhabbet 10 dakikanızı aldı bile... ama bitmez! daha yenilen yemekler var;

-haklısın abi.
+allah'tan akıllılık ettik de yemek yemedik!
-nasıl yemediniz abi?
+yemedik tabi amına koyim! mal mıyız? karpuz peynir yedik hep...
-abi normal bu sıcakta, karpuz kavun...
+hee işte normal ama birayı çok kaçırdık işte hahahaha...

alkol muhabbeti sizin insiyatifinizde bak, ona karışmam. eğer uzatırsanız uzar yok uzatmazsanız karşındaki hemen kesiyo. ama;

-iyi yapmışsınız abi tatil sonuçta...
+yaa yaa iyi yaptık tabi. ama kardeş, o rus kızlar... hala gözümün önünden gitmiyor yemin ederim...
-haydaa abi sen yengeyle gitmedin mi tatile?
+gittim? yengenle gittim ama lanet olsun! gitmez olaydım!
-abi deme öyle.
+yok olum tatile yengenle gidilmez! bunu bi tarafına yaz *...

bu muhabbeti de atlattınız ama bitmedi... ne kadar yandığını gösterecek illa, yolun ortasında gömleğini, bağrını açmalar, sırtını okşatmalar, yoğurtlu masaj anıları... ooof off!

hele gittiği otelin resepsiyonundaki görevli kızla muhabbetleri,
barmenin kendisine kaç bira ısmarladığını,
otelin havuzuna kaç kere osurup kaç kere işediğini,
otelin camından aşağıda yiyişen turistleri izlediğini,
ve daha binlerce macerayı anlatmıyorum...

tatil sizlerle eğlenceli yurdum insanı.

dipnot: yurdum insanı deme yavşaklığına da ermiş bulunuyorum. hadi hayırlısı.