bugün

yunanistan ekim ayını da atlatmıştır ancak şimdi ise kasım ayı ortasına kadar nakit problemi olmadığı açıklanmakta.

(bkz: yunanistan ın 3 haftalık parasının kalması)
yunanistana bir bok olmayacağı gerçeğidir. Biz kendimize bakalım. Elektiriğe doğalgaza binmiş bilmem kaç zam.
avrupa babası nasılsa destekler onu aç kalmaz yavrucaklar.
kumbarayı bozdurmasına sebep olabilir.

(bkz: kumbarayı bozdurmak)
taşıma suyuyla değirmenin dönmeyeceği komşumuz yunanistan da açıkça ortaya çıkmıştır. türkiye de aynı durumun olma olasılığı yüksektir. sermaye sahipleri sıcak parayı türkiyeden çektiği zaman nakit sıkıntısı fazlasıyla hissedilecektir. hatta elektriğe ve doğalgaza fahiş zamlar bunların göstergesidir.
(bkz: para verip yunanlı satın almak)
yunanistan'ın artık lütfedip te biraz çalışması lazım.
-para bitince komşuya gidip 1 onluk alarak durumu kurtarabilirler.
Benim bu konu ile ilgili temennim şu; tez vakitte o kadar nakitsiz, o kadar nakitsiz kalmalı ki yunanistan bize midilli adasını satmak zorunda kalmalı. biz de midilli adasını almalıyız ve babakale'den midilli'ye bakarken içim acıdığı için o güzel deniz manzarasına arkamı dönmek zorunda kalmamam.
türkiye'nin elini uzatabileceği olay. tabi her şeyin bir karşışığı vardır ehe. bir ada olur, yada tarih konusunda bizle hemfikir olabilirler, resmi dairelere atatürk'ün resmini asabilirler falan. maddi olarak neyim var neyim yok vermezsem şerefsizim.
"aç köpek fırın deler" misali kendi açımızdan tedbirli olmakta fayda vardır, nede olsa en yakın ve iyi bir fırın durumundayız
avrupa nın şımarık çocuğu yunanistan ın baldırı çıplak kalması durumudur.
skime kadar yolları var.
Kendi durumumla paralellik kurduğum olay. Pek bi acıdım empati yaptım şimdi.
Kolpa çıkmış duyumdur. En azından halkın küçük bir kısmında hala biraz para var.