bugün

insanlarımızın ne kadar fırsatçı olduğunun son göstergesi. Ülke muz Cumhuriyetinden beter durumda. Son protein kaynağımız da artık lüks.
dolar yükseldi dolar bozdurdular millete, meydanlarda tavuk silktirirlerse şaşırmam şimdi.
işin kötü tarafı bu millet onu da yapar.
ülkenin yarısı tavuk çiftliğiyken şaşılası durumdur. demekki dolar artınca ithal tavuk yemi pahalanmış. hayret ucu bize de dokundu, oysa teğet geçecekti.
ihracat miktarı arttığı için fiyatlar yükseldi. Yurt dışından büyük talep var. Sebebi ise Türk lirasının değer kaybetmesi.
bugün gerçekten böyle bir şey var mı yok mu diye a101 e gittim. her zaman aldığım 15 li yumurta 4.90 dan 6.90 a çıkmış. artık yumurtayı da tane işi alacağız. teşekkürler akp!
Gidin sorun bakalım, çiftçiden çıkan fiyata da zam gelmiş mi? Mümkün değil. Ekmeğe zam gelir ama çiftçinin üretmiş olduğu buğdaya gelmez.

Geçen bir esnaf gördüm tv de. Eline bir limon almış onu kameramana göstererek ayne şöyle diyor;

" şu limondan varya şu limondan, tam on kişi ekmek yiyor "

Yani orda olasın, alıp o limonu gotunu sokasın.

Sorsan kesin dundardır. Tarıkatcıdır.

Pezevenk, senin hocan ya da şeyhin " bedevinin malının başkası tarafından satılamayacagı "hadisini söylemedi mi?

Yeri değil ama sosyalist bir arkadaşım var. Ona bazen böyle islam daki ıktısatla ilgili ayetleri, hadisleri söylediğim zaman bana" senin dediğin o sistemi ben kesinlikle kabul ederim, lakin senin şeriatçı dediğin kimseler asla kabul etmezler " demişti. Anlayan anladı.
(bkz: sikmeseler bari)
Neyine sasirdiniz anlamadım.
Tavukların para birimini dolar olarak değiştirdiği gerçeğidir.
Hamdolsun halkımız büyük resmi gördü ve evdeki yumurtalarını bozdurmaya başlayarak bu oyuna dur dedi.

(bkz: eyy tavuk sen kimsin ya)
(bkz: tavuk lobisi)