bugün

sakarya üniversitesi'nde tarih derslerine giren öğretim görevlisi.
milliyetçi tavırları ile tanınır.
genelde ders anlatmaz.
final zamanı gelince ''sayfa x den y ye kadar sorumlusunuz'' der.
istiklal marşı'nı ve gençliğe hitabe'yi her birinci sınıf öğrencisine ödev olarak verir.
öğrencilere ''hayatım, canım'' gibi kelimelerle hitap eder.
argo bi kelime söylediğinde her defasında ''kızlarım kusura bakmayın'' der.
2 saat boyunca konuşur ve konuşmasında olayları o kadar parçalayarak anlatır ki hiçbirşey anlayamazsınız.
türkiye'de tanımadığı adam yoktur.
yaşadığı yada hayal ettiği olaylarıda aşırı şekilde abartarak anlatır.

örnek verecek olursak:
+ben kayseri'de iken üstüme araba sürdüler. araba tam çarparken arabanın üstüne atladım.

+6 apartmanın çatısından atlaya atlaya dehap'ın binasına girdim.

+türkiye'de kapalı ortamlarda ve toplu taşıma araçlarında sigara içme yasağı, ben ve arkadaşlarımın tbmm ye verdiği dilekçe ile gerçekleşti. o zamanın parası tam 600 milyon harcadım. (bu gerçek olabilir).

+cem karaca'ya zamanında çok küfür etmiş. ama bir tv programında söylediği bi cümle (tam hatırlamıyorum) çok hoşuna gitmiş ve arkadaşının aracılığı ile ondan özür dilemiş.

vs.... vs....
çok yönlü ve hemen hemen her konuda mutlaka bir tecrübesi ve bilgisi olan bir öğretim üyesidir. bunu insan yapmış olamaz dedirten maceralarının her dersinde mutlaka dinlemişizdir. bir kaç örnek vermesi;

* tarih bölümü öğretim üyesi olmasına rağmen, açık kalp ameliyatı yapabilmeyi başarmış bir tıp adamıdır.

* canlı yayında dönemin başbakanı mesut yılmaz'a ağza alınmayacak küfürler sarfetmiş cesur bir yürektir. hatta, programın yapımcısına mesut yılmaz'ın kim bu adam diye sormasına; program yapımcısı; boşverin, bulaşma bu adama, bu adam çirkef adam, diye cevap cevap vermiştir.

* özel otomobiliyle sakarya'dan istanbul bakırköy'e sadece ve sadece 45 ( evet kırk beş ) dakikada gidebilme kabiliyetini göstermiştir.

* öğrencilerin dersi bırakıp nereye gidiyorsunuz sorusuna ; "ya konuşturmayın beni, bakanlıktan ödül verdiler almaya gidiyorum" demiştir.

* dönemin cumhurbaşkanı turgut özal'a yakın olmuş ve kendisine kişisel olarak ağabey diye hitap etmiştir.

* "hrant dink öldüğünde çok ağladım, ama ben ermeni değilim " cümlesi de kendisine aittir.

* sınıfta anlattığı konuları daha anlaşılabilir hale getirmek için, kullandığı argo kelimelerden dolayı; "kızlarım beni affetsin" diyebilme inceliğini de yine kendisi göstermiştir.
saü insan kaynakları yönetimi bölümü iktisada giriş dersine gelip bir saat tarih anlatması ders sonunda bir kızın ders iktisattı hocam demesi ve saygıdeğer hocanın sen ne bilirsin gerizekalı diye kızı azarlamasıyla gönlümüzde taht kurmuş hocadır.

kız erkek fark etmeden herkese canım cicim şekerim demesi ise ayrıdır.
her gördüğü yerde gayet düzgün bir diksiyon ile "nasılsınız gençler nasıl gidiyor işler" diyerek hal ve hatır sormayı eksin etmeyen sevdiğim fakat bölümümde derslerime girmeyen hocamdır.
(bkz: bombacı mülayim)