bugün

alex de souza imiş. anlaşıldı ki laiklik karşıtı bu adam. şaka bi yana, haber şöyle;

http://www.fotomac.com.tr/fen103.html
istanbulda futbolcuların ibadetini yapacak kilise yokmu acaba ? sorusunu insanın aklına getiren istektir. rte duymasın bizim vergilerle kendisi yapar ne de olsa fenerbahçeli.
aziz başkanın bu isteği umursayacagını zannediyorum. sever o futbolcularını.
(bkz: fenerium patrikhanesi)
asıl isteği şapel'dir. kendisinin ve kendisi gibi takım arkadaşları için tesislerde bir oda tahsisinde bulunulması, ibadetlerini bu odada yapmak istediğini belirtmiştir sadece. istanbul'da (özellikle anadolu yakasında) gidilebilecek, ulaşımı kolay olan bir kilise olmadığından bu istekte bulunulduğu söylenmektedir. ama dediğim gibi, basının abartmasıdır kilise olgusu. asıl istenen, her klüp binasında olan mescitler gibi, küçük bir şapeldir.
(bkz: fener rum patrikhanesi)*
(bkz: stadın genişletilmesini isteyen menajer)
eğer tesis içinde bir mescit varsa isteğinde haklı olan futbolcudur. kiliseden kasıt sanıyorum şapeldir. koskoca kilise dikecek halleri yok. zaten devlet kilise açılmasına kolay kolay izin vermiyor. bir de oraya brezilyalı bir rahip atanması gerekir. yatar o iş...
takimdan gonderilmesi gereken futbolcudur, yarin ilerde bir gun, pagan bir futbolcu gelir, yonetime ben ayin yapmak istiyorum bana bakire kiz bulun veya satanist bir futbolcu gelir, bana kedi bulun derse nolucak? oldu mu simdi olmadi, hakkaten de olmadi.
(bkz: alex in samandira ya kilise istemesi)
gayet mantıklı ve yerinde bir istektir. şaşırmak ya da muhalif olmak yersiz adam dindarsa ve bu ülke takımlarından birinde oynuyorsa bir ibadethaneyi fazlasıyla hak eder. tıpkı müslüman oyuncuların bir mescidi hak ettiği gibi.kiliseden kastın bir ibadethane oldugunu düşünüyorum aksi halde bir de cami inşa etmek gerekir ki tesiste antrenman için yer kalmaz.
laik kulüp anlayışında olmayan futbolcudur.

(bkz: alex in sofu olması)
fenerbahçe cumhuriyeti lafını çok ciddiye almış futbolcudur. ancak adam hangi dinden olursa olsun dinini özgürce yaşayabilmelidir.
ünlü din adamı hakan şükürden kendisine tam destek gelmiştir.yüksek ihtimalle alex seneye fenerbahçe de olmayacak giderayak bi yara açayım diye düşündü kanımca.**
isteyecek bisey kalmayınca en son bunu isteyen futbolcudur.
ayrıca suyu ısınmıştır.
alex de souza'nin aciklamasiyla efsanevi yalan haberler arsivindeki yerini alan hurriyet ve fotomac haberi.

http://www.fenerbahce.org...detay.asp?ContentID=14277
uyduruk haberlere atlayan sözlük yazarlarının olası istekleri.