bugün

şimdi size bir türkiye gerçeğini anlatacağım. vakit buldukça gözlemledim ve bu naçizane tespitimi sizlerle paylaşmak istedim. sizlerle dediğime de bakmayın ayrıca.. kimsecikler takip etmiyür beni. çok şeyölüyöm.. burkuluyom yani.

efendim işe giderken , eve dönerken her daim dikkat ettiğim bir durum var. levent civarlarında özellikle fabrikalar durağına doğru (zincirlikuyu yönüne hareket ettiğiniz vakıt) tema'nın önünde bir tutam çimen gözünüze çarpmıştır. o bi avuç da desek yeri hani, çimenler üzerinde boylu boyunca uyuyan insanlar beni bir hayli düşündürmekle beraber acayip de imrendiriyorlar kendilerine. caanım çimenlere 2.80 uzanıp bir gerilmiyorlar mı uykudan kalktıklarında .. bitiyorum. bazıları yıldız taraflarında takılıyorlar. onların da sayısı azımsanacak gibi değil.. kimisi elinde cep telefonuyla kah mesajlaşır , kah konuşur telekomünikasyon hizmetlerinden ve belediyenin yeşil çimenlerinden olabildiğine faydalanır. kah karpuz yiyeni kah uyku uyuyanı.. ooh.. mis valla.

anlayamadığım... cüzdanıyla telefonuyla, pervasızca çimenlerde yuvarlanan bu insanların hiç mi korkusu yoktur etraftaki sapıktan.. kapkaççıdan.. psikokapattan? yani, aklım almıyor benim. bir açıklama bulamıyorum. bu ne umarsızlık canım..

sevgiler..
geçenler tanık olduğum, takdir ettiğim, insanları ne düşündüğünü sallamayan insan. sanayi mah. metrosu çıkışına adamlar çevre düzenlemesi yaptı güzelde oldu yeşillikler falan, bu bölge haftaiçi çok yoğun iş merkezleri, beyaz yakalılar bizim abiler tam iş çıkışı çimlere uzanmaktan sıkılmışlar belliki bildiğin rakı sofrası kurmuşlar kavun, peynir, kafayı çekiyorlar. yanlarından geçerken afiyet olsun dedik buyrun kardeş dediler adamlar paylaşımcı aynı zamanda.