bugün

Özetle benim durumumdur. 1Buçuk ay sonra Ygs gircem ama hala bölüme karar veremedim.
egitim sisteminin türk ögrenciyi getirdigi durumdur. çünkü ögrenci önce yaris ati olup herkesi geçmeli sonra ne olmak istedigi olayini hallederiz mantigi var. yazik.
her türlü yardıma açık olduğum durum.

imza: puanı yetip de hacettepe tıpı taşşağına 2. sıraya yazan arkadaşı olan yazar.

edit: yardım edecek kişi benim burda amk.

imza 2: ottü öğrencisi.
Sınava düzgün hazırlan yeter. Bazı tipler ağlayacak, bazıları bırakacak, bazıları daha da çok çalışacak. Ilerde kendine ençok takıştırdığın mesleği seç, diplomalı işsiz olma
Yurdum ögrencisinin halidir. Ne olacagina dair karar almasinin onemi yoktur. Aldigi kararla degil puanla bir bolume yerlesecektir neticede.
Puanın nereye yeterse o olursun ama bu türkçeyle zor.
maalesef gençlerin %80 i okuduğu bölümden memnun değil. çünkü ülkemizde '' yaşın geçiyor '' bir yerlere girmeye bak düşüncesi hakim. gelirler size ne olacaksın derler sende böm böm suratlarına bakarsın daha aklında bir bölüm yoktur. şöyle bir ima atarlar, tamam anladık senden bir bok olmaz daha hedefin yok senin aq. hocalar gelir hayata 1-0 yenik başlamak istemiyorsanız ilk seneden bir yerlere girin derl. ulan noluyoruz.. 18 yaşında başlayanlar noldu allaseniz. 4 yıllık üniversite bitince hemen giriliyormu bir işe. bizim zihniyetlerin dar olduğunun bir göstergesi daha.. '' okumadın bari askere git-gel hemen bitsin evlendirelim iş güç sahibi ol. yahu bırakın istediği bölümü kazanana kadar gitmesin. 65-70 yasına kadar yaşayacağını düşünürsek hayatının büyük bir bölümünü kapsıyacak bir karar bu. tabi kim bilir belki yarın hiç olmayabilir.
gercekten yapabilecegin ve kazanabilecegin bir meslegi sec, cok fazla utopik olma. ornegin 250 aliyorsan denemelerinde tahmini ne kadar yukselebilecegini hesapla. 300 mu diyorsun o zaman hem puanina hem de kendine uygun olan bolume odaklan.
ben şu an yerleştiğim okulun varlığını tercihleri yaptığım gün öğrenmiştim. saygılar.

kafaya takılmaması gereken durum. puanın iyi olsun gerisi kolay.
siktir et denilecek cümle. ben lys'ye girmiş, sınav sonuçları açıklanmıştı, daha ne olacağımı bilmiyordum.

şaka şaka, hemen adam gibi bir yön çiz kendine.
Bir zamanlar benimde yaşadığım durum. Sayisaldan mi eşit agirliktan mi girsem ona bile karar vermemiştim ben. Sonra ne oldu 4 yil sayisal okuyup tm den yerlestim.
Sen seçmiyorsun ki puanına göre yerleştirirler sana *