bugün

bakın hoşgörü demiyorum merhamet sahibi diyorum.

öncelikle belirteyim ki islam kendine hakaret edene hoşgörü beslemez. hoşgörü görmek isteyen önce islam saygı gösterecek. bakın inanacak demiyorum saygı gösterecek. ötesi yok.

islama hertürlü hakareti edip karşılığını alınca nerde hoşgörü bıdı bıdılarrı yapmak ikiyüzlülüktür.

müslümanların- müslüman derken gerçek müslümanları kastediyorum. yani topuğundan saç tellerine kadar olanları, kayıtsız şartsız islamın her emrini kabul edenleri, islamı çağla değil, çağı islamla şereflendirenleri- inançsızlarla yada başka dinlerden olanlarla problemi yoktur.

müslümanların hadsizlerle sıkıntısı vardır. eleştiri yapacam derken hadsizleşirse müslümanlarda o nispette tepki verir.

islam dini bitkilerden tutun böceklere kadar, insan haklarından tuutn kadın hakkı ve hukukuna kadar miras bölünmesine kadar herşeyi en adil ve merhametli biçimde paylaştırmıştır.

ünlü bir filozofun dediği gibi; dünya sadece müslümanların peygamberinin veda hutbesini uygulasa huzara kavuşur. çünkü merhamet ve adileyet o hutbenin içinde gizlidir.

nokta.
alemlerin peygameri'nin vefat etmiş yahudi birinin cenazesini görünce ayağa kalkması da bu yüzdendir.
bugün yıl dönümü olan madımak olaylarında gördüğümüz gerçektir. islam insan öldürmez, yakar.
(bkz: biz seni alemlere rahmet olarak gönderdik)
çok doğru bir tespit. sadece en merhametlisi değil, hoşgörülü dini, hak dini. kendini bilmeyen, kuranda yazanlardan haberi olmayan, peygamber efendimizin hayatını kendine örnek almayan bir kaç dalkavuğun islama dayandırarak yapmış olduğu merhametsizlikler islama dayandırılmamalıdır. peygamber efendimizin taifte taşlandığı vakit taifin yerle bir olması efendimizin dudaklarından dökülecek olan bir duaya bakıyordu ama öyle yapmadı. bu merhametin en büyük örneğidir. islamın ilk yıllarında devenin işkembesini üstüne koydukları vakit sadece sabretmiştir peygamber efendimiz. kuranı okuyanlar bilir barış, merhamet sürekli bildirilmektedir. madımak olayında sunnilerin yaptığı veya müşriklerin kışkırtmalarıyla sahte müslümanlara yaptırdıkları üzücü olayı islam kesinlikle tasvip etmez ve onu yapanlarıda allah ın cezalandıracağından şüphemiz yoktur.
son derece doğrudur. eğer öyle olmasaydı allah'a, peygambere ve islam'a hemen her gün açık seçik küfredenler bu memlekette sağ kalabilir miydi?
işte! tam da bu yüzdendir ki yolundan ayrılana ölümü reva görür.

(bkz: mürted)
bu tespitin kanıtlarından biri de, cenabı peygamberin kuşu öldüğü için çok üzülen çocuğu ziyaret edip başsağlığı dilemesi ve teselli etmesidir.
Şüphesiz doğrudur. Misal merhamet sahibi ıslamla yönetilen bazi ülkelerde kadın tek başına araba kullanamaz. Her halde kutsal kitapta boyle bir emir vardır. Yoksa kimin haddine allahin demediği bir şeyi zorla yaptirmak.

Diyelim ki kadin tek başına araç kullandı, işte burda da merhametli islam devreye girer ve kadına 200-300 kırbaç degil sadece 50-60 kırbaç atılmasını yeterli görür.

Ayrica;

haram aylar çıktığında müşrikleri nerede görürseniz öldürün diyen bir din merhametsiz olabilir mi?

Tevbe suresi 5nci ayet
Doğrudur , Fakat günümüzde insanların islamı yanlış yorumlayıp , facialara yol açtığı bir gerçektir.
islamiyet öldürmeyeceksin der , sen yakarsın
islamiyet öldürmeyeceksin der , sen kurşuna dizersin.
Yer yüzünde öyledir. Tabi durum değişir. Ufak bir cehennem azabı örneği;

Bir kavim daha gördüm. Bunlar tam susadıklarından ötürü susuzluktan yanıp feryadla su istiyorlardı. Onların bu isteklerine karşılık ateşten kadehlerle kaynar sular verilip:
-iç.
Diyerek zorlanıyorlardı. Onlar bu kadehi ağızlarına götürdükleri zaman, o suyun şiddetli kaynamasından yüzlerinin etleri pişip kadehin içine dökülüyordu. içince de, bağırsakları parça parça olup dübürlerinden dışarı dökülüyordu.
buradaki ateist ve müslüman karşıtı arkadaşların islama değil de onu yaşayanlara karşı bir duruşu olduğunu düşünüyorum. zira kurban bayramında yaşanan olayları benim gibi milyonlar tasnif etmiyor. onlara kafa atasım geliyor. yani siz ateist dostlarım islama değil yaşayanlara karşı bir duruşunuz var...
çok doğrudur.yeryüzünde en merhamet sahibi ve en affedici din bizim dinimizdir.