bugün

Dengeli beslenmenin d'sini bile yerine getirememiş ama allah vergisi metabolizmalarıyla artistlik yapan, kilo almayan ve kilo vermek durumunda olanların yerine kendini koyup düşünemeyen gerizeklerin bu duruma çok ve boş tepki verecekleri gerçeğini göz ardı etmemek lazımdır.
Yemeye düşkün birinin isyan cümlesidir.
açın dolapları çıkarın yemekleri!
dengeli beslenmek nedir allasen?
nereye kadar dengeli besleneceksin ki ?
sürekli bi kısıtlamayla hayat mı geçer ?
onu bile yemişsen denilecek tek laf afiyet olsundur.
diyet ile uzaktan yakından alakası olmayan, sabredemeyen, boğazına düşkün ve iradesi olmayan insanların yapamadığı şeydir. yada kilolu olmak umurlarında değildir.
Dengeli beslenmenin değil etrafındaki insanların vıdı vıdılarından isyana gelmiş yazarın pes etme cumlesidir. (Bence gayet güzel bi tanım oldu)
130 kiloyum. Kendimi bildim bileli siskoyum. Hayatım boyunca kilolarımdan rahatsız olmayan tek kişi benim. insanlarin bu konudaki sözleri cogu zaman incitici gelmiştir bana. Evet zayıflamak irade isi. Gercekten sağlam irade gerektiren birşey bu. Ama sadece irade ile olmuyor. Destek de çok önemli. Destek yani manevi destek. Para mara isteyen yok yani. Ama yok abi olmuyor kimse destek falan.
Bak arkadaşlarla yemek yemeye gitmissin. Yavsak çıkıp milletin icinde sana "az ye " diyip o an nefsin orgazm olurken icine sıçıyor. Diyete başla diyor ama hic destek olmuyor.
Dil döke döke diyetisyene gitmeye ikna ettiler beni. Hatun makinede yağ ölçümü su bu derken bi liste hazırladı bana. Eve geldim. Babam diyetisyenden geldigimi duyar duymaz "katiyen yapmazsın sen diyet miyet" diyip olmayan sevkimi kırdı mesela. Gör bak yarın başlıyorum dedim. Sabah kalktığımda ne göreyim. Bunlar dondurucudan kurban eti çıkarmış kavurma yapmış yağlı yağlı mis gibi. Diyet listem de bana az bi domates kıvırcık ve kibrit kutusu kadar yağsız beyaz peynir diyor. Hassiktir lan oradan. Gömüldüm kavurmaya.
Samimi dostlarla fastfood yardırmayı seviyoruz. Gittik mi patatesin ketcapin mayonezin dibine vururuz. Gidiyoruz herif bana az ye diyo. Diyet bana saat 7 den sonra bişey yeme diyo. Bizim gavat gece 1 de aciktim hadi patso yiyelim diyo.
Abi şişman adam iradesizdir. Bi kişi de destek olsun amk. Hayır nefsini tahrik etmeleri yetmiyormuş gibi tanıdık tanımadık kim varsa senin obur bir ayı olduğunu vurgularcasına rencide edici seyler söylüyorlar. Sonra 45 kiloluk celimsiz amca ağzında sigarası götünden soluyarak "az ye evladım. Saglıgını düşün" demez mi. Ulan amcık ciğerlerin anasını sikmissin bi de bana saglıktan bahsediyorsun. Ben bu göbekle tazı gibi koşabiliyorum da sen daha nefes almay beceremiyorsun.
Hayır daha boktanı da var. Bes kişi spor salonuna yazılıyoruz. iki saat ter attıktan sonra "aciktik" deyip arabayı eve değil de fastfoodculara çeken arkadaşların yanında mı diyet yapacagım amk ben.
Amk çok kasmayın. Bu kilo denen bokun en büyük riski kalp krizi. O da çoğunlukla öldürüyor. Şahsen ölmekten değil de ölememekten korkmuşumdur hep. Bu yüzden sigaradan hep uzak durdum mesela.
Bir de bi kişiyi zayıflatmak icin diyet cogu zaman ise yaramaz. Hep söylerim. "Benim zayıflamam icin gırtlağımı kesmek lazım" diye. Bunu hem gercek hem de mecazi manada söylüyorum. Karşındaki adama yeme deme. Az ye deme. istahini dengeleyecek bişeyler ver. Gercekten asıl sorun burada. Beyin istemedikce ağıza gitmiyor abi o yemek. Ama kimse bu yonde bir çözüm üretmiyor. Yemeyi seven adama yeme denmez aga. O adam dengeli beslenmeyi de yer. (Güzel bağladım. Aferin bana. )
milyonlar tek yurek akillarda tek soru;
dengeli beslenmeyide mi yedin lan beygir suratlı.
baklava ayran a devam.
önemli olan diyet değil niyettir.
(bkz: ye onu da ye ayı)

dengeli beslenme sabır ürünüdür. sabrı gösteremeyen tombiğin haklı isyanıdır. cips yok kola yok ne var lan it?