bugün

Türk insanının kilo almasının başlıca nedenidir. karnı acıktığı için değil o saatte yemek yemek alışkanlık olduğu için yenir.
Kesinlikle katıldığım önerme. Önceden yemek yemeyi sevdiğimi düşünürdüm tee sabahın köründe akşama ne yemek yapsam derdine düşerdim.
Dün akşam sadece çorba bi parça da hindi yedim. Sahura kalkmadım bugün iftar saati geldi canım yemek istemiyor.
insana bir öğünde sadece yumruğu büyüklüğündeki yiyecek doyması için yeterlidir. Biz insanlar hayatı yemekler üzerine kuruyoruz.
Bi misafir gelecek acaba ne yemek yapsam derdine düşüyoruz. Dışarıya çıksak acaba ne yeriz diyoruz. Kutlama olacak pastanın yanına ne olsa diyoruz. Bi hastalık çıktı market raflarında makarna, un kalmadı. Hayatımız yemeğe endeksli.
ilkel çağlarda bu kadar sık yemek yenmiyordu ama insanlar yaşıyordu. Yediğimiz yapay gıdalardan çok bizim yemek bağımlılıklarımız bizi hasta ediyor.
Eskiden her zaman tatlı yapılmazdı yada ne bileyim et, tavuk bu kadar sık yenmezdi. Hastalıklar insanın yeme geçmişini ister istemez sorgulamaya yöneltiyor.