bugün

Belediyeler çok yaşlı insanlara servis hizmeti sunabilir.
(bkz: Yarrak afedersin)
Uçağamı binsinler dediğim önermedir.
hiçbir şey için 'benimdir' deme. çünkü ne toprak, ne altın, ne hayat, ne huzur, ne keder, ne de otobüs seninle kalmaz. sen bunu şimdi belki öğrenir, ama yaşlılığında muhakkak anlarsın.
band of brothers'ın son iki bölümünden birinde bir sahne vardır. savaş bitmiştir. yaralı bir alman askeri sınırdan geçer koltuk değnekleriyle. o sırada da bir alman ailesi arabasıyla geçmektedir. amerikan askeri arabayı durdurur, arka koltuktaki bavulları atarak alman askerini arabaya oturtur.

peki bunu niye anlattım... bilin bakalım niye?
desteklediğim kampanyadır. alışveriş arabalarında yolculuk etmeleri daha güvenlidir.

(bkz: komikti bence)
Kesinlikle katıldığım düşünce.
bende fıtık var kardeşim, geberiyorum ağrıdan. Bir otobüste yahut toplu taşıma araçlarında yer veremiyorum, gencim tamam da erkeklerin çoğunlukta yer vermesi gerekirken hepsi oturuyor neredeyse.
yer verenlere ya da yorgun vs olanlara lafım yok da...
"şimdiki gençler bizden yaşlı, yer veremiyolar" diye laf dinlemek zorunda mıyım ben?
söyle kızına/oğluna arabayla bıraksın o zaman. Ya da yaşına başına bak ve o koca pazar arabasını sakince yere bırak.
ölüm döşeğinden kalkıp inatla minibüse/otobüse binen büyüklerimiz var ya.
sen benim yorgun olabileceğimi düşünmüyosun ağzına geleni söylüyorsun şikayet ediyorsun teyzecim/amcacım, bide ben bunların üstüne sana yer vercem he...
hele 17 numaralı otobüs var ya aman ya rabbi, içerdeki yaş ortalaması 70-75 arkadaş. oturabilirsen ellerini öperim yani.
yaşlılar mümkünse başka araçları kullansın, biz yorgun savaşçı gençlerin de yakasından düşsün. Biz de insanız ya!
Nasıl doluymuşum be ahaha kin kustum. Saygılar.
otobüsle ulaşım sağlayan varoşların talebidir. biz gerçek elitler de metrobüs ve otobüslerin de metro gibi yer altına alınmasını istiyoruz mesela. yüzbin avroya araba alıyoruz trafiğe çıkamıyoruz varoş istilasından. fakirler sizi.
Yaşlılara saygısı olmayan türk gençlerinin katıldıkları, utanmadan altına destekleyici yorumlar yazdıkları bir başka bok dolu zihin söylemi.

Adam emekli evine ekmeği zor götürüyor belkide,
Belki de hastahaneye gidiyor, geliyor.

30 yıl çalışmış 3 çocuk büyütmüş, gün yüzü görmemiş insanlardan bahsediyoruz.

Evine helal ekmek götürmek için kolunu, bacağınï, canını verenlerin ülkesi burası. Ne ara bozuldu bu nesil, ne ara sïrf yaşlılara yer vermemek için toplu taşıma kullanmasınlar der oldunuz.

Yazıklar olsun!

Inanamadım bu yazılanlara.

Bu zihin yapısıyla yetiştireceğiniz çocuklar umarım sizin yaşlılığınızda size gün yüzü göstermez ki bu çok olağan olur.
Gün ışığına hasret ser sefil o modernizminizle ölmeniz dileğiyle.

Hepinizin allah belasını versin!

Yarın otobüste herhangi bir yaşlıya yer verilmediğini görürsem sırf buraya yazdıklarınız için o yaşlıya yer verilmesini sağlayacağım, anlayan kalkar, anlamayana dayak var.

Insallah denk gelirsiniz.

Edit: eksilemiş ne güzel bir şey böyle düşündüğüm için eksilenmek. Zihniniz de ahlakanız kadar kirli beyler, bayanlar.
(bkz: genelevleri kapatalım da vatandaş bizi mi şeytsin)
yaşlılar dediğin insanların çoğu emekli.

bu adam sikimsonik emekli maaşıyla neye binecek? taksiye mi?