bugün

Bazen insanların gülsek mi ağlasak mi dedikleri türden olaylardır.

1994 yılı ağustos ayında olan bir hadisedir. Alt kat komşumuzun evine hırsız girdiğini öğrendik. insan ister istemez geriliyor tabi. Eve fare girince nasıl ki tüm eşyaları yıkarsınız, apartmanda bir daireye hırsız girmesi de öyle bir olay işte. Tüm kat maliklerini bir ürperti alıyor ve herkes kendince tedbirler almaya yöneliyor. Lakin komşumuzun başına gelen hırsızlık olayı sonrasında apartman sakinlerinin hiç birinin böyle bir tedbir aldığını hatırlamıyorum.

Komşunun evine giren hırsızlar görgü tanıklarının söylediğine göre siyah çarşaf giymiş 2 kişilermiş (cinsiyetleri o yüzden bilinemiyor, yüzlerini gören yok ). Evi alt üst edip, komşunun yastık altında sakladığı bilezik, döviz ne varsa araklamışlar. Olayı ilginç yapan kısım ise mutfakta bıraktıkları bulaşıklar. Adamlar ( veya kadınlar) bir güzel pilav ve salata yapıp yemişler, üzerine keyif sigarası içmişler.

Bunu duyan tüm komşuların suratında istemsiz bir tebessüm oluşmuştu. Soyulan evin hanımı, ortalık yerde evden çaldıklarına mı üzülsem bulaşıklarını yıkayacağıma mı üzülsem bilmiyorum diye ağladıkça insanları bi gülme alıyordu. Hırsızlara hem kızıp hem de demek ki karınları açmış yazık diye bir apartman dolusu insanın üzüldüğünü ilk ve son kez orada görmüştüm.
Lisede ben sarhoş olunca arkadaşlar cebimden para çalıp votka almıştı,onuda içmistik.
Misafir çocuğunun elindeki jelibonu alıp yerim. Allah affetsin....
üniversitedeyken, evimden çalınmış boxerlarım var. evimden ulan bir de. bir adamın boxerını alıp ne yapabilirsin ki. iç çamaşırı lan bu, kalem kitap defter değil, bildiğin don işte. hiç erkek çamaşırına fetişi olan bayan tanımadım, görmedim de. kim ne amaçla aldı bilemiyorum.
bir hafta kadar tatile gittim, arabanın cant kapağını çalmışlar lan. dandik plastik cant kapağını çalmak birinin aklına gelmiş ve gitmiş cant kapağını çalmış.
Okuldaki dolabimdan içinde 400 lira olan cuzdanimi çalan dangalak bana 50 lira bırakmıştı sağ olsun.
Hiç unutmam hala aynı iştahla kufrederim.
hm'de bi anahtarlik begendim 13 tl mi ney oyle bisiydi. arkadas dedi buna para mi vercen. vermiyim mi dedim. verme dedi. oki dedim almadim. ciktik magazadan, baktim elinde anahtarlik al dedi. calmis ayi. eyv kankim deyip anahtarligima taktim napiyim.
Çocukluk arkadaşım evimden 50tl çalıp bana yemek ısmarlamıştı.