bugün

karakter sınırı sebebiyle tam metnini yazamadım, aslında başlık şöyle olacaktı : yaşamadığı şehirlerin hava durumuna her gün düzenli olarak bakan insan.

bunu yapan bir tek ben miyim gerçekten merak ediyorum. istanbul'da ve Bursa'da yaşıyorum dönemsel olarak, hayatım boyunca da ne Kars'a ne Erzurum'a gitmişliğim var. Ama her gün düzenli olarak sebebini anlayamadığım şekilde meteoroloji genel müdürlüğü'nün internet sitesinden Kars, erzurum, antalya, eskişehir ve ığdır'ın hava durumuna bakarım. zaman zaman hızımı alamayıp 81 ilin 40'ının hava durumuna bakmışlığım da oluyor. hatta bazen yaşadığım şehrin hava durumuna bakmayı unutup ilk Kars'a bakıyorum. hani memleket özlemidir diyeceğim o da değil, trakyalıyım. dedemler falan da makedonya göçmeni. neden hep bu şehirlere bakıyorum bilmiyorum ama bakıyorum işte sebepsizce.

bu arada 6 ocak gecesi kars'ta hava bulutlu ve sıcaklık -1 derece. erzurum ise -2 derece ve kar yağışlı. daha önce erzurum'da bu tarihte görülen en düşük sıcaklık da -27 dereceymiş.......... evet şu an yine açtım bakıyorum bu şehirlerin hava durumlarına. siz de merak etmiyor musunuz ama ?
Manyaktır.

Kendi şehrinin hava durumuna bakmak dahi manyaklıktır.

Yani tamam telefon widgetinden bakın elbet ama girip meteorolojinin sitesinden ayrıntılı bir biçimde bakmak eski sevgilinin fotoğrafına bakmak kadar manyaklıktır.
Sık sık ben de bakarım. Mesela bugün Kars'ın hava durumuna baktım ohoo bugün baya soğukmuş oradaki insanlar ne yapacakalar acaba diye düşündüm.