bugün

maşukiye'de kartepe yolunda bir dinlenme tesisi. restoranı da oteli de bulunmaktadır. girişinde kabak gibi yazan alkolsüzdür ibaresini gördükten sonra fikriniz şekillenecektir. türbanlılar tarafından tercih edilir. ha bir de o kadar namuslu bir müessesedir ki, konaklamayı düşündüğünüz vakit sordukları ilk soru aile misiniz ve devamında da evlilik cüzdanınızı görebilir miyiz bombasıdır.
Bediüzzaman hazretlerinin gerçek davasını devam ettiren nurcuların en doğru ve tek hakikatli yoludur.
Şimdi birileri diyecektir.
Ulan zihniyete bak diye.
cevaben derim ki. Ben demiyorum diğerleri cehenneme gidecek yada şöyledir böyledir karalamıyorum. Lakin dediğim yolu takip edenler cennete girmek için bir dakika beklemez etmeyenler bin yıldan fazla bekler.
Nur cemaati içinde, Said-i Nursi'nin Risale-i Nur Külliyatı'nı aslından (yani Latin harfleriyle basılmamış haliyle), okuyan, açıklayan, topluma ve bireye öğretenlere denilir.

(bkz: soferim)
meşveret grubu vardır. onlar okumaya yönelik işler yaparlar. bu gruba gönül ermiş insanlar hüsrev hattı (bkz: ahmet hüsrev altınbaşak) üzerine neşrederler kitapları. bediüzzaman gibi hüsrev efendi de kalplerindedir. neşriyatları vardır. bugün belirli harfler üzerine gelen renkli kuran harflerini (tevafuklu kuran) neşredenler de bu gruptandı sanırım.

(bkz: hayrat neşriyat)
zonguldak ili ereğli ilçesine bağlı köy.
liderleri kuleönlü said olarak bilinen said nuri ertürk'tür. ısparta'da bir köyde yaşar ve çiftçilikle uğraşır. adamlarını kendime yakın bulmuyorum ama kendisinin allah'ın sadık bir kulu olduğuna şüphe yok. hayrat vakfı'nın düzenlediği bir sempozyumun kapanışında kürsüye çıkıp, kırk beş dakika sadece dua ettiğini bir videoda izledim. onun haricinde fethullah gülen'e çok büyük bir nefretleri vardır. diğer nurcuları da nurcudan saymazlar. muhtemelen bu nefret ki son hadiselerde kendi sitelerinden (hayrat vakfı ) hükumete açıkça destek vermişlerdir.