bugün

küçüktüm. 20 milyon tl ler daha yeni çıkmıştı ve en büyük banknot 20 milyondu. bayramda ilk harçlığımı dedemden aldım. dedem normalde 5 milyon verirdi. niye mi verirdi 5 milyonu? bilmiyom 5 milyon verirdi daha da fazla vermezdi. ama o bayram coştu cebindeki 20 milyonu çıkardı verdi. ben sevinçten şoka girdim resmen. hem aldığım büyük bi paraydı hem de ilk defa 20 milyon tl gördüm.

ee neresi korkunç bunun? der gibisiniz. olaya geçiyorum. neyse bahçeye çıktım ben. hava da rüzgarlı. cebimden çıkardığım 20 milyonu incelerken bi anda rüzgar parayı elimden uçurdu. ben bir hışımla paraya doğru koştum. tam yaklaştım derken bi rüzgar daha para iyice havalandı. para uçuyor ben kovalıyorum para uçuyor ben kovalıyorum derken para alçaldı ve ağacın dalına takıldı. ben hemen bir çeviklikle parayı kaptım cebime attım.

bu da böyle bir anımdır.
bir keresinde pilot uçağı indirmesi için mikrofon açıkken çömez pilota vermişti hepimiz duymuştuk.
o.ç öyle sallamıştıki uçağı inene kadar ateisti müslümanı yahudisi urmu herkes kendi inancından dualar etmiş uçak nura gark olmuştu.
ben hala o nurun öndeki ateist arkadaşın şehadet getirmesi kaynaklı olduğuna inanıyorum.
Gece 12 den sonra atm den para çekmektir. Etraf boştu. Parayı alırken bir ürperti yaşadım.
Üç kişi pikapla Arapgir’den keban’a gidiyoruz. Ben arka koltukta oturuyorum. Bilenler bilir tam Keban girişinde alabalık tesislerinden hemen önce v şeklinde bir viraj var. işte o virajı alamadık. Pikap arkadan kaymaya başladı. Dedim toplar herhalde. Toplayamadı ya la! Sağ tekerler yerden kesildi. Hani böyle aksiyon filmlerinde olur ya araba 2 teker üstünde gider hani. Aynı öyle gidiyoruz. Herhalde bi 20 metre filan da öyle gittik. Ama ben halen pikabın şöyle bi sarsılıp 4 teker üstüne filan oturacağını umuyorum. Umduğumla kaldım. Pikap sola devrildi. Sol taraf üstünde sürükleniyoruz. La diyorum bari takla atmasak. Takla atarsak pikabın ağırlığı altında eziliriz çünkü.

işte biz öyle sol yan üstü sürüklenirken şoförün sol kolu asfaltla kapı arasında sıkıştı. Şoför koltuğunun solundan yüzüme yüzüme adamın kolundan kopan et, kemik parçaları geliyor, kan geliyor.

Jandarmanın kaza raporuna göre Bi 40 metre sürüklendikten sonra durmuşuz. Pikabın içi toz duman, gözlerim yanıyor. Ellerimle gözlerimi ovaladım. Ellerim kan revan, dünyayı sanki kırmızı bi camın arkasından görüyorum. Alabalık tesisinden yardıma koştular. Pikabı iteleyip 4 teker üstüne düşürdüler. Sol arka kapı açılmadı. Ben hemen sağ kapıyı açıp diğer arkadaşla beraber şoförü tahliye ettim. Arkadaşın, yardıma gelenlerin yüzüme bir bakışı var unutamam. Onların bakışını görünce ben de korktum. Ambulans geldi. Ambulanstakiler bana uzan filan diyor. Boyunluk takmaya çalışıyor, biri koluma damar yolu açıyor, kafa travması durumu ağır filan diyorlar benim için. Ama ben kendimi öyle kötü hissetmiyorum sanki. Att’ci kadın bir elinde gazlı bez, serumu yüzüme boca etti. Yüzümü temizleyince Diğer yaralıdan bulaşmış dedi ya, oh be dedim. Ömrümde öyle korktuğumu hatırlamıyorum.