bugün

saçmadan kastım kötü değil yanlış anlamayın artık yaşımız büyüdükçe öyle yorumlayabiliriz. Uyumadan önce kurulan hayallerdir ben mesala dünyalar savaşı filminden etkilenip kendimi bir ara sürekli o filmin bir parçası olarak hayal ederdim.
astronot olmak.
hayvan araştırmacısı olmak(türkiye'deki karşılığı sokak köpeği toplayan ekipte olmak olurdu)
kod adı kılıçbalığı filminden hugh jackman sağolsun, başka rol model alınacak piremses kalmamış koca hollywoodda, ben gitmişim hacker role model almışım.

hayale bak; çok aşırı aranan bir hacker olmuşum ama nasıl hack yapıyorum? şöyle; bir adet portable masa kurulmuş alelacele bir ortama, masada şarap var, şarap bardağım yarım dolu, gözlerimi ekrandan ayırmadan ekrandan çıkan karmakarışık rakam ve harflere senkronize şekilde ve seri olarak klavyeden tuşlara basarak hack yapıyorum. çok acil bir yeri hacklemem lazım diye beni bulmuşlar, spontane gelişmiş herşey.. portable masada hack yapıyorum. ekranda matrix tadında sayılar baynıriler vs vs ben acımasızca tuşlara basıyorum aman tanrım o da ne! başardım! hackledim. sonra paramı alıyorum, denizi olan uzak memleketlerin birinde plajda güneşlenirken software development yapıyorum. çünkü ruhum fakir. sofware developer olmak bir meslek, hack bir ideal ya da tam tersi.

ne bileyim, hayale bak..