bugün

her şeye çok çabuk bağlanmak. ne olduğu hiç farketmez. bir şeye bağımlı olmaya çok meyilliyim.
Öz güvensizlik, aşağılık kompleksi.
Aşırı umursamazlık,rahatlıktır.
Gece ayakta kalmaktan vazgecmeliyim. Uyku düzeni falan boka sardı iyice.
motosiklet elde etme hırsı da bende tutkuya dönüştü. kurtulamıyom.
Yalnız kaldığımda burnumu çok karıştırıyorum. Ve bundan vazgeçemiyorum.

Yazarların iç sesidir. Sadece ben değilim.
herkesi özünde iyi insan sanmak. hergün kazığını yediğim huyumdur. benim gibi insanları üzmeyin.
bazıları için kesinlikle; aramaya inanmamak. aklına gelen başlığı çok parlak bir fikir sanmak ve hayret verici bir şekilde, bunun; taaaa 2006'dan beri fail olan bir sözlükte daha önce kendisinden başka hiç kimsenin aklına gelmemiş bir fikir olduğunu sanmak... ciddi ciddi buna kendini inandırmak..

(bkz: sözlük yazarlarının kötü huyları)
zeki olmak...
tamam zeki olmaktan vazgeçilmez de en azından bunu belli etmekten vazgeçmeliyim.
çok maymun iştahlıyım.

bir şeyi elde edene kadar her şey çok güzel. sonrasında direk buz gibi soğuyorum.
Siyasi görüş.
Kendi çevremin benimsediği görüşü seçmeliydim.
Dini düşünceler.
Ailem neyse o olmalıydım kendi irademi kullanıp okumamalı, kalbime yakın geleni seçmemeliydim.
Müzik zevki
O saçma "orta asya barbarları"nı dinlemekten vazgeçmeliyim. "Normal" şeyleri dinlemeliyim.
ilgi alanları
Bana hiç faydası olmayacak özbekçe, kırgızca gibi dillere harcadığım çabayı ingilizce ve almanca için harcamalıyım. "Çocukca" kore sevdasını bırakmalı, "terörist" çeçenleri okumamalıydım. Pucca, kürk mantolu madonna vs okumalıydım.
insanlarla iletişim kurmalıydım.

Ve bir ton şey.
Yanlış yaptım.
işim acil olduğu halde manda boku gibi koltuğa yayışmak.
Usengeclik, umutsuzluk, sakinlik.
çabuk sinirlenmem.
bir kişi hakkında bilmeden gözleri kapalı yazmak.
sabırsızlık ve kararsızlık . bu iki olayı aşarsam ki çok zor bir çok şeyi başarırım sanırım.
Çok fazla ayrıntılara giriyorum.
ciddi olamıyorum ben. resmi ortamlarda avanak avanak sırıtan ya da uzaklara dalıp kendi kendine gülen birini görürseniz, benim o.
Dana gibi uyumaktan Vazgeçmem gerekiyor.
Iyi niyetli davranmak ve surekli el yikamak.
elim kolum durmuyor be. bi dursa her şey daha güzel olacak.
umursamamak.hicbir seyi umursamaz mi bir insan.
bozuk uyku düzeni. yoo yoo, sabah yatıp akşam kalkmaktan bahsetmiyorum... o da bir düzen sonuçta.
ben bir kalkıyorum, bir daha yatamıyorum. nasıl yapacaz?
Çok tembelim. Tembellikten kurtulmak isterdim.
Herkesi kendim gibi sanma huyumdan kurtulmam gerek bu yuzden insanlara guvenemiyorum. Hepsi benim.gibi arkadan is ceviren kotu kalpli insanlar sanmam.Belkide arada kalbi iyilikle yogrulmuslari vardir. Ama geneli bok gibi geliyo kendim.gibi.