bugün

yakında derneği kurulması bekleniyor.
akp, chp ve mhp tarafından oluşturulan gündemlerdir.

akp: amanın kapıyı parçalıyacak.

chp: ciğerum hesapla pakalum.

mhp: mustafa hani pantalonun.

yanlış anlaşılmasın.

akp'nin yapay gündemi;

geçen galata'nın maçı vardı, bizim hanımı almamışlar, vay efendim neymiş başında rakip takımın beresi varmış... ne yani donsun mu soğukta. ayrıca paramız belki bi tek buna yetiyo. çocuk elde avuçta ne varsa sattı savdı balıkcı kayığı aldı, deniz ürünlerine yönelecekmiş.

siz misiniz maça almayan ? kopardım kıyameti. zaten aram iyi değil kimseyle, eski defterleri açıp hepten soğutayım dedim. üst kat komşum bülent sarnıç sağolsun ben bir dediysem o iki dedi, sopa yemekten kurtulduk, üste çıktık, özür dilerseler, öpüşüp barışmasak bile, sezonluk bedava kombine istiycem, elimi kolumu sallayıp gircem galata maçlarına.

şu osman diye bi doktor vardı, şarbonlu mektupların pullarını yalayan. ona da ayrı bi uyuz oldum, vay efendim kadın kısmının maçta ne işi varmış...sana ne, terbiyesiz, ahlaksız...

çok pis dövcem değerli seyirciler.

mhp'nin yapay gündemi ;

mustafa hani pantalonun ?

şu pantalonun bir giymek nasip olmadı. zaten bi giysem çıkarmam da. yıllardır giyenleri seyrettik, bir o yana bir bu yana çekip ütüsünü de bozdular.

bizim grupta çok sağlam çocuklar var, bazen abuk subuk konuşuyorlar ama olsun, en azından sözlerini dinletiyorlar.

bir de her yanlış olaylardan bizi sorumlu tutmasalar tam süper olacak.

kayınçonun hapisde olması işimi çok bozdu ama allah'a şükür ki o da evlenip baş göz olmuş. hem o beyaz bere hiç yakışmıyordu.

vaktim olsaydı nikahına giderdim ama olmaz şindi, belki beni de almayabilirler...

chp'nin yapay gündemi ;

elalemle uğraşmaktan kendi işimizi göremez olduk kemalcim.
adamlar iyice sallamaz oldu bizi, senin yeni evraklar bulup, bir yerde unutulmuş süsü verdikten sonra, define haritası diye satalım onları. başka türlü sigara alacak para bulamıycaz.
alternatif gündem olarak da adlandırılabilir.
yapılan işin kotu gitmesi durumunda dikkatleri baska yone cekme amacı tasıyan hede
turkiye'de ornekleri sıklıkla gorulmektedir