bugün

malum son sigara zammından sonra fiyatlar uçtu içtiğim sigara 14.50 tl. daha önce 11.50 tlydi. bende bugün daha ucuz sigara içmeye karar verdim.
neyse kuruyemişçiye gittim 3 tane sigara fiyatı sordum hepside hemen hemen aynı fiyatlardaydı. adama abi yokmu şöyle 11-12 tl ye bir sigara dedim
adam president var 12 tl. dedi. dedim ver tamam.
sigarayı aldım 100 tl verdim adama oda para üstünü katlayarak bana uzattı
aldım baktım hepsi 20 tl'lik birde üstünde bozuk 3tl var. yani adam bana 103 tl. geri vermiş.
esprili bir şekilde adama: abi ne karlı bi alışveriş oldu dedim. adam bana nasıl yani? bakışı attı.
dedim abi sigara aldım 100 tl verdim sen bana geri 103 tl vermişsin. adama daha parayı tam uzatmadan parayı elimden bir çekişi vardı sanki adamı çarpmışımda adam beni yakalamış elimden parasını kurtarıyor gibi. zaten bu hareketiyle bi dumura uğramışken birde adam bana: kafa bırakmadın ki alacağın bir sigara yok o kaç para bu kaç para diye çıkışmazmı.
hemen elimdeki sigarayı tezgaha bıraktım dedim ver benim verdiğim 100 tl'yi.
adam bön bön yüzüme bakıyor özür fln dilememi bekliyordu heralde. 55-60 yaşlarında bir adam buda ve samimiyetimiz çok olmasada hemen hemen hergün gidip birşeyler aldığım bir yer.
adam parayı verdi aldım çıktım gittim ağzıma dolu dolu küfürler geldi ama neyse ya sabır dedim.

edit: özellikle 3 sigara diye belirttim 3 sigarayı sorup cevabını almak ne kadar zaman alabilir ki? tutupta bütün raftaki sigara fiyatlarını sormadım. 3 sigarada kafası karışan adamda esnaflık yapmasın amk
Alacağın 12 liraya bir sigara, bakkala ondan kalacak olan 50 kuruş 1 lira. Bir saat boyunca tezgahtaki tüm sigaraların fiyatlarını tek tek adama söylettiysen adamın öfkelenmesi normal.

Sen de adama kizmakta haklısın, hangi hakla sana sert çıkıyor.

insan ilişkilerinde olur böyle şeyler.
Bir daha gitmezsin olur biter:d

Herkes Hakli oluyor bazı mevzularda aq:d
adam haklı ben olsam o sigarayı sana yediririm..
Sağda solda, x abi kuruyemiş galiba biraz sinirli tarzı belaltı çirkin espriler yapılarak esnafın ağzına sakız edilmeyi hak eden kuruyemişçi tepkisi.