bugün

doğru insan için yapılan yanlışlardan daha iyidir.
çelişkidir. insan yanlışsa yaptıkların da yanlıştır hatalıdır. çoğu zaman pişmanlığa sebep olur ve neye uğradığını şaşırırsın düşünürsün üstünde doğru mu değil mi ya da en azından güzel mi diye. hiçbirine hayır diyemezsin tam olarak. koskoca bir belirsizliktir...
yaparken yanlış insan için yaptığınızı fark etmediğiniz doğrulardır. sabretmek benim için bunlardan biri, şimdi diyorum ki bunca zaman nasıl tahammül ettim, inanın bilmiyorum. sabrın sonu selamettir diye kendimi teselli ettim zannımca.
yanlış insanı beklemek olabilir mesela. hiç olmayacağını bile bile mantığını susturup bütün repliklerini kalbe söyletmek gibi, finali belli filmin sonunu izlemeden sonunu kendin tasarlamak gibi, yanmak gibi, kavrulmak gibi, ölmek gibi, sönmek gibi...
doğru insana yapılan yanlışları hatırlatır.
yanlış insana doğru. doğru insanada yanlış yaparsak biz doğru insan olmayız.
doğru insana yapılan yanlışlardan kötü müdür tartışılır.
Doğruya ihtiyacın olduğu anda yanlışı gözüne sokan, her insanın muhtemelen yapmış olduğu şeylerdir.
'yanlış insan' kavramı, yaşanan zaman içinde ele alınırsa, yanlış bir kavramdır. çünkü o insanın yanlış olduğunu baştan bilemezsin. bazen hissetmek de yetmeyebilir ayrıca, emin olamazsın zira. baştan biliyorsan da bile bile lades demişsindir zaten, bu kez de şikayet etmeye hakkın olmaz, ondan bir farkın kalmaz. başa dönersek şöyle diyebiliriz. gelecekten geçmişi değerlendiremezsin.
iyi de bir çelişki yok mudur ortada? Yanlış insan için yapılan her şey doğru da olsa, sonuç hüzünle dolu olmayacak mıdır? Bundan mütevellit, yanlış insan için yapılan doğrular aslında hayatta en yanlış bilinen şeyden bile daha yanlıştır.
Yaptığının dogru olur olmadığını kestirebilirsin ancak kişinin dogru ya da yanlis kisi oldugunu ne yazik ki belli bir süre sonra idrak edersin. Sonuç olarak yanlis kisi icin yapılan dogru, kişinin kendisi icin yapılan doğrudur. Sen dogru olanı yapmışsın, yanlis kisi olmayı o seçmiştir.
Ekmek su vermek. BIM'den ayağına don almaktır.
terk etmek ve kendi haline bırakmak.
güncel Önemli Başlıklar