bugün

o öyle sen açacan o sesini yükseltecek kişileri strese sokan olaydır. geneldede ne televizyondaki anlaşılır nede adamın dediği.
bunun üzerine konuşan sesini dahada yükseltebilir. ortam iyice coşar.
başka yerde konuşmasını istemenin üstü kapalı bi yoludur. izlenen şey çok mühim olabilir.
sus demenin üstüne küfür etmekten kat kat beter bir harekettir ki şahsen bana yapmaya kalkanın sesin kaynağını kafasına yiyeceği ana ramak kaldığını bilmesi gerekir.
saygıyı geçtim yanınızdakini bildiğin mal yerine koymaktır.
televizyon keyfini bölüp onu dinliyeceğinizi sanan yanda oturancının hayal kırıklığına uğramasına sebebiyet veren durum.
öf lan bi sus televizyon zevkimizin içine ettin ama demenin bir diğer versiyonudur.
özellikle ama özellikle susup susup da sizin tam duymak istediğiniz yerde konuşmaya başlamasıdır ki sesini açarsınız ama nafile o sinirlilikle istesenizde duyamazsınız artık.
yanındakine "seni takmıyorum" mesajını gözüne sokmaktır.yanınızdaki çok konusuyorsa ve basınızı s.ktiyse yapılacak baska bir şey yoktur.gerçi çok konusan adamı bu da susturamaz da ...
(bkz: boş tenekeden çok ses çıkar)
bir nevi 'sen benin s.kime t.şağıma konuşuyorsun' demektir.
konusana <<sus>> demenin bir baska yoludur. bir diger gercek, akabinde konusanın da sesini yükseltecek olusudur..*