bugün

Ne kadar yandaş akademisyen gazeteci varsa hepsinin Türkçesi ve şivesi bozuk. Sadece laik taraftan ithal ettikleri döneklerin Türkçesi idare eder. Zaten AKPli bakanların Türkçesi yerlerde sürünüyor ama organik aydınları denen kitle de basbayağı taşralı şiveye sahip.
Liyakatı tedavülden kaldırmanın sonucu. Liyakat uzmanlığı sadakat vasatlığı üretir.
deveye sormuşlar "neren eğri?" diye. "nerem doğru ki." diye cevap vermiş. o hesap.
cehaletten beslenen çarpık bir zihniyetten anadilin değerini bilip hakkını vermesi beklenemez.
açılın beyler sıcak ayar geldi..

agop dilaçarın belirledigi türkçeyle ancak bu kadar oluyor ahahahahhaha..

yanlız agop başkan dil degil kafa açmış, çogu kelime hatalı yanlış mantıga uymuyor çünkü adamın ana dili türkçe degil..

fakat bakıyorsun burdaki arkadaşlara bu güzelim dili biz laikler konuşuyor taşralılar konuşamıyor diyor ahahahahaha al hadi şunun gibilere söz hakkı ver.. oluyor mu olmuyor..

bir kere senin dilini taşralı konuşmakta zorlanıyorsa o dil senin degildir..

misal türkçe de hoşuma gidiyor diye bir kelime var..

bu kelimeyi dilaçar mı soktu hayatımıza başkası mı bilmiyorum ama muhteşem hatalı bir kelime..

azeriler hoşuma geliyorsun diyor..

dogru olan da bu zira tuhaf geliyor ama dogu olanı mantıga uyanı bu. zira bir şey bir insanın hoşuna gitmez hoşuna gelir.

bir de demin malın biri iki nokta degil üç nokta diye beni eleştirdi..

her kuralına isyan ettigimin rejiminin gramırına neden boyun bükeyim ki..

elimden gelse soru eklerini bile birleşik kullanırım ama alışkanlık işte..

yoksa yazarken ben de kasıtlı olarak gramer anarşizmi içerisinde oluyorum.
Türkçenin kadıköy türkçesinden ibaret olduğunu varsayan bir yargı.