bugün

hürriyet ve bağımsızlık sevdası.
Karanlığın ışığın yokluğundan doğması gibi var olmuş ancak ışık kaynağının değişmesi gibi yalnızlığı var eden noksanlıkta değişebilir. Örneğin: Aile, arkadaşlık, gönül bağı.
insanın içine içgüveysi olmasından mütevelli sebepler. Bu silsile çağ seceresi olup, biyolojik mirastan çok psikolojik bir mirastır. Toplumculuk esası ile yaşam süren eski çağ insanlarının aksine, bu çağ irinine kemiğine kadar bireyci, bencil, hep banacı ve kesercidir. Testere geçmişi ona unutturulan bu zamane şımarığı, kirliçıkı bozguncu, iflah olmaz bir cücedir.

Bari içi dolu bir yalnızlık olsun. En azından topluma nüksü sanatsal ve edebi bir ikram niteliği taşır.

Şiva'ya şükran,
içteki torna tesviyesi için.
itici bir simaya sahip olmak.
Gerçekten çok zor bir insanım kolay kolay memnun olmam mutlu olamıyorum o yüzden çevremde kimse olmuyor. Olanlarda benimle mutsuz olup beni yarı yolda bırakıyor haklı olarak. Çoğuyla da kafam uyuşmuyor kafam rahat etmiyor bağımı koparıyorum. Ya siyah ya beyaz benim için asla grisi olmayan biriyim o yüzden tek başıma bir ömür sürüyorum. Herkes kendi hayatına bakıyor birinin hayatında başrol olmayacaksam bulunmamın anlamı da yok.
Doğru kişiyi beklemektir yanlış tercihler yapmamak için.
Edit:

görsel
egoist zavallıların kahrını çekmek istememek.
Kimi zaman mecburiyet kimi zaman tercih. Bir buçuk haftadır kapının önüne bile inmeyen biri olarak söylüyorum moron insanların monoton hayatlarına şahit olmaktansa ya da onlar gibi olmaktansa tek başıma bir odada kitaplarımla mutluluğu tercih ederim.
üşengeçlik, çekingenlik, kafa yorulacak daha önemli meselelerin olması.