bugün

yalan söyleyen sevgiliye verilecek cezadır. benim yapamadığım yani. küçük bir kız çocuğu gibi "bir daha olursa ayrılırım" dedim. belki çok büyütülecek birşey değil ama yalan, yalandır nihayetinde.

arkadaş hani bizim ilişkimiz dürüstlük üzerine kuruluydu lan? yalan söyleyince ne anlıyor bu insanlar bilmiyorum. o kadar zaman geçmiş ilişki başlayalı ve ilk defa yalanını yakalıyorum. şimdi nasıl güvenirim eskisi kadar? belki başladığımızdan beri yalan söylüyor bana ve ben farketmiyorum. nasıl atarım bu kuşkuyu beynimden? her söylediği sözü süzgeçten geçirmeden, koşulsuz-şartsız nasıl inanabilirim?

bitirmek en doğrusuydu belki fakat yapamadım. şimdi o da benim bir yalanımı yakalama çabasına girişecek durumu eşitlemek adına. ilişki boka sardı anlayacağın. bütün ilişkilerin bitme süreci bu şekilde başlıyor işte.

a-yalan söyledin
b-özür dilerim
a-affettim
b-sağol

-----------------

b-bak sende yalan söyledin demek ki olabiliyormuş
a-evet
b-artık başıma kakacağın bir açığım kalmadı eşitiz
a-peki

(bkz: masum değiliz hiçbirimiz)
hiç düşünmeden söylenmesi gereken tek kelime defoldur.

(bkz: defol)

(bkz: ikile)

(bkz: hadi oradan)
sakin davranıp senin ona söylediğin ufak yalanları araya sıkıştırıp yavaşça söyleyip rahatlama fırsatıdır.
yalan söylediğinin farkında olduğunuzu farkettirmemek. yalan yalana gebedir. dur bakalım daha ne çıkacak altından mantalitesiyle hareket edin. gaza gelmeyin. ne kadar iğrenç bir yaratık olduğunu yakın zamanda ispat edecektir. patlama noktasında yüzüne vurursunuz. * *
evet adım adım sona yaklaşıyorsunuz demektir. önce kısa bir şok evresı geçirirsiniz sonra nasıl ya beni aptal yerine mi koydu bu kadar zaman diye kendinize sorarsınız. sonra affedersiniz , affetmeye zorlanırsınız. sonra da aa bir bakmışsınız ilişkinin tozu kalmış geriye siz ööyle bakakalmışsınız (bkz: noli ya)
daha fazla aşkım sevdigim böceğim ciceğim diyerek korkutulabilir. O korkuyla bir daha yapmaz bence... *
birşey yapmayın. gerçekler acıdır ve acıtır. yalanlarla mutlu olun.
sevgili kişisi erkekse yere yatırıp ğöğsüne ağda yapın, bayansa saçına oriel atıp kaçın.yakın o saçı yakın *
bir kere söyleyen her zaman söyleyebilir. önemli olan ilk yalanı söylemektir. devamı gelcektir.
Önce kısık ateşte pembeleşinceye kadar kavur sonra lime lime edilmiş etleri içine at ve kavurma işlemine devam et.
(bkz: topluma kazandırmak)

ya ne yapacağıdık? sen siktir et, ben siktir edeyim, o siktir etsin, öbürü siktir etsin... ee ne olacak bu sevgilinin hali? hiç düşündünüz mü bunu? kötü yola düşerse ne olacak?

-aa bana yalan söyledin seninle ayrılıyorum...

olmaz! adam gibi alıp karşına konuşacaksın, yalan söylemesi değil neden yalan söylediği önemli, bunu anlayacaksın önce, soracaksın, öğreneceksin... baktın olmuyor, kızıp bağıracaksın, istemediğini belli edeceksin... hala olmadı mı? güven problemi duyduğunu belirterek ayrılırsın zaten ama kalkıp ceviz kabuğundan daha küçük sebeplerle "vur tekmeyi, sik bırak, döv, parçala, öldür" falan... yazık, o da insan.
bazen, tepkisiz kalmak oldukça etkili bir ceza olabiliyor.
tırnaklarını söküp yedirdikten sonra zorla kusturup onu da yedirmek. bir daha yalan söylersen bokunu yediririm dersek belki tırsar.
Kırbaç cezası ya da falakaya yatırılması gereken sevgilidir.
alıp karşına adam gibi konuşmaktır.
Koyamına vur gitsin.
Siktir çekmek.
yalani yuzune vurana kadar ac ve susuz bekletilir, yeterlidir. sonrasinda dikkate alacak bir sey kalmiyor zaten.
Gözüm görmesin!

görsel
yüzüne hapşırmak.
Naylon sarip yakin pustu.
Her zaman kolay olmayan gerekliliklerdir. Ornegin yalan girmisse bitmis bir iliskidir zaten derdim ben hep. Insan deger veriyorsa gozunun icine bakarken yalan soyleyemez derdim... Tum degerlerimi yikti tek bir yalaniyla. Kucuk bir yalan aslinda ama iste yalanin kucugu buyugude olamiyor ki. Ilk yaltigim sey "ayrilmak istiyorum bu iliski bitti artik eskisi gibi olamaz hicbir sey " demek oldu. Belki de yapilmasi gereken en dogru sey buydu ama yapamadim. Aklimda eski guzel anilarimiz varken biranda vazgecemedim hepsinden. Icimdeki ses bir daha hicbir sey eskisi gibi olamayacak desede ufacik bir umutla ya olursa yeniden eskiye donebilirse dedim ve affetmek olarak degistirdim yaptigim seyi. Unutalim zamana birakalim dedim. Güven geri gelir mi zamanla görelim dedim... cabalamasını guvenimi yeniden kazanmasini ondan cok istedim belkide...

edit: Güven geri geliyormuş... sadece iki tarafında biraz olgunlaşması ve her şeyi açıkça konuşabilmesi gerekiyormuş. ilişkide sert kurallar çokta işe yaramıyormuş..
Tak sepeti koluna herkes kendi yoluna deyip ilişkiyi bitirmektir.
bırış bir şey kokuyor.
burnum tıkalı deri ceket kokuyordur.
ya kokuyor işte çürük gibi.

söylediğin yalanlardan çürüyen ruhum bebişim.