bugün

"hava bugün güzel nassa, bi svitşört yeter bana" veyahut "bugün hava ii maşallah, eşofman giyeyim de rahat ediim" diyen erkek ve bayanlardır işte o sağa sola koşuşanlar. beklemedikleri bir anda yağmura yakalanmaları onlrda paniğe sebep olmuştur. vücutlarına düşen her damla, oluşan paniği tetikler, aynı derecede de suratı ekşitir. mutsuzlardır artık. ciks görüncem diye esofman ve tek svitşörtle dışarı öıkmanın bedeli ağır olmuştur. hayat bir ders daha vermiştir onlara.

hani çok fazla da anlamıyorum zaten o tipleri ben. ulan 1 hafyta aralıksız yağmur yağmış anunagoyyim! o sabah hava güzel olsa ne yazar? al sen şemsiyeni, giy kabanını. tarzan gibi dışarı çıkmanın mantığı nedir arkadaşım? ceyn ormanda mahsur mu kaldı aminakoyyim sanki? acelen ne ki, hoop! inceceik şeylerle hemen atlıyosun dışarı.

"ama amaa ben güzel havayı değerlendirmek istiyodummm, o yüzden öle çıktım dışarı" dersen bana, yüzüne tükürürüm! ayakkabıyla kovalarım seni. o yüzden kızdırma beni ve söyleme onları sakın. ok? hadi optm kib bye.
yeni fön çektirmiştir. O kadarda para verdik modundaki kadın şekli.
çaresizlikten doğan bir harekettir. nereye koşsa ıslanacağını bilir. ama yine koşar.
koşarken daha fazla ıslandığını anlamayacak kadar az düşünen bünyenin davranışı.
gerçekten de koşarken daha mı çok ıslanır insan?
"niye koşup duruyosunuz kardeşim??" sorusuna "sözlükte öle başlık açmışlar" şeklinde yanıt verip koşmaya devam eden bireylerdir.
koşarken yerdeki su birikintilerinden sıçrayan sularla daha fazla ıslanmaya mahkum olan insandır.
yürüse daha az ıslanacaktır aslında.
yakından jet geçerken can havliyle uçan kuşlar gibidir.
hayatın ortasında değil kenarında yaşamak isteyenlerdir bunlar. oysa ki tam ortasındaysan güzeldir hayat..
fonu bozulacak cici kizlardir.
yağmurdan kaçan insanlardır. ıslanmak istemezler. zira koşarken insanlar daha az ıslanır.
(bkz: yağmurlu havada paçaları çamur olmayanlar)*