bugün

yalnız kalmak ve kafasını dinlemek isteyen insanın bulduğu çözüm.
Benim. Öyle yalnızım ki bayılacağım.
En güzel şeydir. Hayattan sıkıldığında bilmediğin bir şehir seni herşeyden uzak tutar. O şehrin sokaklarında amaçsızca keşfe çıkarsın. Kaybolmak istersin.
dünyanın en keyifli eylemlerinden biri, hele ki başka bir ülkede ilk kez gittiğiniz bir şehirde iseniz. gece vakti çıkıp sabaha kadar şehri turlarsınız, şehrin kokusunu duyar, seslerine kulak verirsiniz. mimari eserleri incelersiniz. tabi ki tinercilere görünmemeye çalışırsınız. köpek seslerini işittiğiniz yerde yolunuzu değiştirirsiniz. taksiciler sürekli salça olur; umursamazsınız. kış vaktiyse bir de biraz üşür sigarayla ısınmaya çalışırsınız. bankta uyuklar, sabahın ilk ışıklarıyla işlerine yetişmeye çalışan beyaz yakalıları ve işçileri görürsünüz. hatta onlar acele ederken nispet yaparcasına sallana sallana yürürsünüz. özgürsünüzdür.

yalnızlık o kadar da kötü değil bence.
Yazın izmir'de tecrübe ettiğim hadise.

çok zevkliydi, her köşesinde güzel insanlar saklı. buram buram insanlık kokuyor.
şu an yaşadığım yerde yaptığım ilk şeydir. bir nevi keşif de denilebilir. herşey değişik gelmişti. insanlar, evler, yerleşim düzenleri. o kadar güzelki en yükseği 3 katlıdır binaların. yürüdüğünüz sokağın neresinden bakarsanız bakın gökyüzünü görebiliyorsunuz. o üç katlı binalarda farklı farklı renklerde boyanmış idi. o kadar sevimli gelmiştiki. evlerin önünde küçük bahçeler, ağaçlar...insanlar bilmediğim farklı bir dilde konuşuyordu. tanımadığım kişiler kadın, erkek kaldırımda karşılaştığım, yürüyüşe çıkmış yada bir yerlere giden kişiler iyi akşamlar diyordu gülümseyerek. selam veriyordu çekinmeden, korkmadan. garip gelmişti havası, yerleşim şekli, insanları, doğası, mimarisi ve o insanların alışkanlıkları. bir kere bile ne işim var burada demedim. hep iyiki gelmişim dedim. insan hem şehirde yaşayıp hemde huzurlu, sakin stressiz olabiliyormuş dedim ve bunu yaşadım. buna bizzat şahit oldum.
Yabancı olduğunuzu belli etmemeniz tavsiye edilir.
Aksi taktirde Esnaf ve yerel halk size yolunacak kaz gözüyle bakabilir.