bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    göçebe yaşamı seçmiş türkmenlerdir. daha çok çukurova ve toros çevresinde yaşarlar. yerleşik hayata geçenlere manav türkmenler adı verilir.
    2 -1 ... kalemtras
  2. 2.
    yürüyen türk manasına gelen bir kelimenin çoğulu. yavuz selim'in zulmünden kurtulanları halen alevidir.
    3 -1 ... gene mi pilav
  3. 3.
    Nexus 7'ye 'pure android' denildiği gibi yörüklere de 'pure turkish' denilebilir. iyi tarafları gayretli ve Çalışkan olmalarıdır. Kötü tarafları 'intikamcı' olmaları ve kendi durumlarını sadece başkalarıyla kıyaslayarak tartmalarıdır. Çevrelerinden birilerini kendileri iÇin hedef koyarlar. o kişiyi geÇerlerse az Çok rahata ererler. Hedefledikleri kişinin batması-bitmesi olayını da keyifle seyrederler. Olumsuz özellikleri bütünüyle taşıyan tiplerinden şeytandan kaÇar gibi kaÇılmalıdır.
    1 ... tuttugunu koparan adam
  4. 4.
    Toros ve civarında yaşayan ova ve yaylalarda konaklayan konar göçer yaşamı seçmiş türmen kolu asıl türklerdir.
    4 ... kum saatinin pili
  5. 5.
    göçebe oğuzlara verilen isimdir. devletimizin kurucusu, ulu başbuğ atatürk de bir yörüktür. kendisi makedonya'lı yörüklerdendir.

not: eksileyen iki kişi bana ulaşsınlar, neyini eksilediler bu yazının merak ettim...
    11 -4 ... ateistvaiz
  6. 6.
    KÜÇÜk yaŞta tÜrkiye'ye gÖÇ edip, sonradan tÜrkçeyi ÖğrendiĞi halde "ben has tÜrkÜm" diyerek havalara giren onursuz cahillere inat tÜrklerin hasıdır yÖrÜkler!

Edit: sÖzlÜkte aslını inkar eden onursuzlar var beyler.
    7 -3 ... tuslarbanabakiyorbenonlara
  7. 7.
    tepenin ardı filmine değişik bir konseptle konuk olmuşlardır.
    ... usualsuspects
  8. 8.
    balkanlarda; tanrıdağı (atçeken), naldöken, ofçabolu, vize, kocacık ve selanik yörükleri adlı oymakları bulunan, yüzyıllarca balkanlarda osmanlı devleti'ne asker yetiştirmiş, sınır boylarını beklemiş olan türkmenlerdir.

başbuğ mustafa kemal atatürk de, doğu makedonya'ya yayılmış olan kocacık yörüklerindendir.
    3 ... ateistvaiz
  9. 9.
    "alcağsan dat almacağsan datma" diyerek nasıl cimri olduklarını göstermişlerdir.
    -2 ... people are still having sex
  10. 10.
    türkiye'nin kızılderilileri.
    1 -2 ... david addison