bugün

Başbakan, bakan ve milletvekillerinin bize söylemek istediğidir. başbakan diyor lüks arabaya binme, ben senin yerine binerim. Yine diyor maaşlar yanlış hesaplandıysa, yıllardır yanlış hesaplanmış, onlar yemiş benim de hakkım. Sizin yerinize gezerim il, il havamı da basarım. Sizin paranızla gider orta doğuda havamı atar, avrupa'da havamı alırlar gelirim. eserim, gürlerim, asarım, keserim. Sizin paranızla sizi ezerim. Bakan yardımcılığını getirir, zaten müsteşarın göreviyken kendi adamına sizin paranızla para veririm. Ne de vekilinizim. Baş vekilinizim hatta. Siz beni anaysaya değişikliğinden sonra görün. Bakın sizin yerinize daha neler yapıyorum çatır, çatır...
vekilinim sen cumartesileri çalış ben senin yerine ailemle vakit geçiririm, vekilinim sen gece 4te uyan işyerine yetişmeye çalış, 6da mesaiye başla ben senin yerine uyurum şeklinde devam edebilecek cümle.
sen çalış, ben senin yerine karını ... diyecekleri günlerin de yakın olduğu çağrışır.
Sen git dağda şehit ol ben senin paranla oğluma bedelli yaptırırım. Çok acıklı açıklamalar yapar, televizyonlarda çok ağlarım.