bugün

ülke içindeki karışıklığa son derece yerinde bir çözüm olabilecek önerme.
(bkz: vatanını seven kürt yavşaklığı)
(bkz: pkk ya karşı kürt hareketi bekleyen insan)
bir kaç tane maymun milliyetçinin gözünde kendilerini aklamak için, pkk'ya dahil olmadıklarını ispatlamak için kıllarını bile kıpırdatmasın kürtler...

siz bilirsiniz ulan! pkk'yı da bu amına koduğumun derin devleti kurmadı mı? sanki bilmiyorsun... bir de kürtlerin kendilerini iyi göstermeye calısmasını bekleyip pkk ile mücadele etmesini istiyorsun...
halktan birinin türk-kürt farketmez

millet vekili olması mümkün müdür?

değildir..

millet vekili olmak için
senin-benim şu hayatta kazanamadığımız kadar
parası olması gerekir..

artık o da kimi temsil eder
orası bilinmez..
weladperwer yani yurtseverlerin çoktan bir partisi vardır, en işçisinden hem de.
geç kalınmış bir harekettir. üniversite eğitimimi doğuda yapmış birisi olarak oradaki izlenimim, vatan sever kürtlerin aslında pkk sempatizanlarından daha fazla olduğudur. buna karşılık bdp ye karşı krulacak muhtemel ılımlı bir kürt partisi, kürt siyasetini dengeleyecek ve sorunun çözümüne büyük katkı sağlayacaktır.

diğer taraftan bakıldığında doğudaki akp oyları büyük oranda azalacaktır. bundan dolayı mı istenmiyor bilmiyorum ama oradaki bu büyük siyasi boşluk çözüm için doldurulmalıdır.
'türkiyeyi seven ve Atatürk'ün çizdiği yolda götürecek her kesim parti kurmalıdır' diyerek düzeltilmesi gereken önermedir.
katılıyorum kursunlar kürtlerin haklarını savunmak vatan hainlerine kalmasın.
(bkz: veli büyükşahin)
söz konusu kürtler zaten akp ye oy vermektedir. akp nin kürt asıllı milletvekili sayısı bdp nin kinden fazladır.