bugün

Sadece kadın olduğu için kibir yapıp, burnu atmosferi geçen tipler var ya. Bunlara bir ben mi uyuz oluyorum? Siz de oluyor musunuz? Kendini geliştirmiş, kültürlü kadınları tenzih ediyorum. Onlarda bunu hiç ama hiç görmedim. Hani çok mu güzelsiniz? Veya sadece kadın olmak mı özelliğiniz?
Milyonlarca kadın var ya. Milyarlarca. Konu güzellik ise zamanla leş bir hale geleceğiz, hepimiz insanız. Estetik dersek ise o şekilde herkes güzel olur zaten. Konu bunu “kibir” malzemesi yapmak. Hayatta herhangi bir birikimi yok, fikri yok, kültür seviyesi Instagram ve Twitter postlarından ibaret. Ona rağmen “küçük dağları ben yarattım” diye geziyor o tipler.
Abi yapmayın, ben herhangi bir erkeğin böyle yaptığını görmedim. Tanıdığım harbiden manken gibi olan çocuklarda bu ego yok. Hayır bir de bu tipleri havaya sokan, sürekli öven sosyal medya maymunu erkekler var. Onlar sayesinde egoları daha da tavan. Bundan on sene önce ortalama bile sayılmayacak düzeyde, varoş diyeceğimiz kadınlar kendini Afrodit sanıyor.
Hani gerçekten bir meziyetin olur, kültürün olur, seviyen olur derim “Haklı” ama o da yok. Sadece kadın diye önüne gelene hakaret etmek, önüne gelene büyüklenmek, salak salak cevaplar vermek hepsi bunlarda. iki mantıklı cümle ettiğinde “Anlamadım” diyenler de bunlar. içinde salak salak sözler olan sosyal medya postlarını repost atıp ağlayan insanlar da bunlar. Sürekli bir başkalaşmaya çalışan, karşı cins adres sorsa “Bana aşık kesin” diyen tipler de bunlar. ilişkilerde de böyleler gerçi, erkeği köle görüp sürekli kural koymaya çalışmak. Pahalı hediyeler istemek, her daim bana yazsın işi gücü ben olayım diyenler de bunlar.
Ulan 24 senede 8. Yazılım dilimi öğrenmişim, tonla projede yer aldım, siber güvenlik desek tillahını öğrendim, tonla makalem var, eğitimler vermişim, bir sürü genci eğitmişim… Ve nicesi. Bu egoyu ben kasmadım kimseye. Hala her insana bir diğerine nasıl davranıyor isem cinsiyet farkı gözetmeden davranıyorum. Ama bu tipleri artık görmek beni kusturuyor.
Özetle bir meziyetiniz yok ise ve kendinizi sadece “kadın” olarak görüp ego kasıyorsanız bu sayede dalga geçilmeyi hakeden 01 iq insanlar olarak kalıyorsunuz. Kendinizi geliştirin (ki kültürlü kimse ego kasmaz) ondan sonra ne yaparsanız yapın.